Obchody Tygodnia Oceanów

Obchody Tygodnia Oceanów w warszawskim ZOO

Z okazji przypadającego 8 czerwca Światowego Dnia Oceanów warszawskie ZOO przygotowało szereg atrakcji, które pozwolą odwiedzającym poszerzyć wiedzę na temat największych ekosystemów wodnych naszej planety. Obchody Tygodnia Oceanów w Warszawie rozpoczęły się wczoraj i potrwają do 13 czerwca – poinformował Urząd m.st. Warszawy (UM).

Obchody Tygodnia Oceanów – co czeka na zwiedzających ogród zoologiczny?

W tym czasie zwiedzający Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie będą mogli dowiedzieć się, jak możemy chronić oceany, pogłębić swoją wiedzę o zasobach, których jest coraz mniej, a także poznać najnowsze informacje o problemach ekosystemów wodnych i zagrożeniach dla nich generowanych ze strony człowieka. W Hipopotamiarni i Akwarium morskim znajduje się wystawa, która opowiada o potrzebach i sposobach ochrony oceanów. Dodatkowo, na profilu ZOO na Facebooku, pojawiać się będą posty w temacie mórz i oceanów – wskazał stołeczny magistrat.

Rodzinna gra terenowa na obchody Tygodnia Oceanów

Przez cały tydzień będzie można także wziąć udział w rodzinnej grze terenowej „Chrońmy Morza i Oceany”, której opis oraz karta pracy znajdują się w gazecie „Leonardo” (dostępnej nieodpłatnie przy wejściach do warszawskiego ZOO). Można w niej również przeczytać informacje na temat mórz i oceanów, a także o konieczności podejmowania kolejnych działań ratujących ekosystemy wodne świata – tłumaczy UM.

Codziennie trzech, a w sobotę i niedzielę pięcioro uczestników gry terenowej, którzy jako pierwsi o godz. 17:00 wyślą na Messengera warszawskiego ZOO prawidłowe rozwiązanie otrzyma nagrodę. Są nimi darmowe warsztaty przyrodnicze w Szkole Twórczej Nauki – Vinci (dla laureata i osoby towarzyszącej) oraz atrakcyjne worki-plecaki z logo MSC.

Organizatorami tygodnia są: warszawskie ZOO, Vinci – Szkoła Twórczej Nauki oraz organizacja Marine Stewardship Council (MSC) – wskazał UM.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. UM Warszawy

reklama