O prawidłowym postępowaniu z odpadami

O prawidłowym postępowaniu z odpadami podczas Suwalskiej Majówki Europejskiej

1 maja 2024 r., wspólnie z partnerem – PGO Suwałki – firma Asekol PL Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego i Organizacja Odzysku Opakowań wzięła udział w wydarzeniu zatytułowanym „Suwalska Majówka Europejska”. – Impreza odbyła się na bulwarach nad Czarną Hańczą. To szczególne wydarzenie było okazją do świętowania 20 lat przynależności Polski do Unii Europejskiej. Była to również doskonała okazja do edukowania mieszkańców o prawidłowym postępowaniu z odpadami – zaznaczył Michał Tyszkiewicz, młodszy specjalista ds. edukacji ekologicznej z firmy Asekol PL.

Ekoedukacja o prawidłowym postępowaniu z odpadami nad Czarną Hańczą

Podczas pikniku w Suwałkach nie zabrakło atrakcji dla uczestników. Wśród nich znalazły się koncerty, prezentacje artystyczne, gry, pokazy edukacyjne oraz różnorodne stoiska z kulinarnymi przysmakami.

Na stoisku firmy Asekol prowadzona była akcja edukacyjna na temat prawidłowego postępowania z odpadami opakowaniowymi i elektrośmieciami. – Nasze edukatorki przygotowały bogaty zestaw aktywności, dostosowanych zarówno do starszych, jak i najmłodszych uczestników wydarzenia. Zorganizowaliśmy gry plenerowe – „Ekologiczne Warcaby”, tor przeszkód o nazwie „Droga do Recyklingu”, a także specjalne quizy i kolorowanki dla najmłodszych. Za zaangażowanie w nasze inicjatywy nagradzaliśmy uczestników drobnymi upominkami – podał Michał Tyszkiewicz.

O prawidłowym postępowaniu z odpadami

Jak zaznaczył przedstawiciel Asekol PL, stoisko edukacyjne oraz prowadzone przy nim zabawy, spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Suwałk. Szczególne zaangażowanie w przygotowane aktywności widoczne było ze strony najmłodszych uczestników wydarzenia. – Jak zawsze staraliśmy się pokazać, że edukacja ekologiczna i zdobywanie wiedzy o prawidłowym postępowaniu z odpadami, mogą być ciekawe i emocjonujące – podsumował Michał Tyszkiewicz.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. 2 x Asekol PL

Informacja opublikowana w ramach współpracy z firmą Asekol PL Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. – Partnerem portalu

Czyste Sołectwo

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu