Zielona pracownia

Nowa zielona pracownia w Rudzie Śląskiej

Urząd Miasta Ruda Śląska (UM) poinformował, że w sobotę na terenie Szkoły Podstawowej nr 13 im. Alfreda Szklarskiego z oddziałami integracyjnymi do użytku została oficjalnie oddana nowoczesna pracownia przyrodnicza.

Pracownia na potrzeby nauk przyrodniczych została dofinansowana kwotą 30 tys. zł ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (WFOŚiGW).

Zielona pracownia z dofinansowaniem WFOŚiGW

Bardzo się cieszę, że warunki w rudzkich placówkach edukacyjnych ulegają poprawie. Gratuluję dyrekcji aktywnej postawy oraz udziału w konkursach, które dają możliwość zdobycia dodatkowego wyposażenia edukacyjnego – powiedziała prezydent Grażyna Dziedzic.

Ponadto na pokrycie kosztów utworzenia pracowni przeznaczono jeszcze 6,5 tys. zł, stanowiących nagrodę przyznaną przez WFOŚiGW oraz 3,5 tys. zł wkładu własnego szkoły. Ogólny koszt projektu wyniósł 40 tys. zł.

Jesteśmy jedyną placówką z Rudy Śląskiej, która została laureatem konkursu „Zielona Pracownia 2018”. W ramach prac wymieniono wykładzinę, rolety, meble, biurko, komputer, a zdobywanie wiedzy z zakresu biologii i przyrody będzie odbywać się teraz przy nowych stanowiskach pracy, wyposażonych w mikroskopy i umożliwiających stały kontakt uczniów i nauczyciela – mówi Jolanta Sroka, dyrektor SP nr 13 w Rudzie Śląskiej – Bielszowicach.

Na konkurs wpłynęło 127 wniosków z województwa śląskiego. 68 zgłoszeń otrzymało dofinansowanie – podkreśla UM.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Ruda Śląska

fot. UM Ruda Śląska