o zmianach klimatu

Nie tylko o zmianach klimatu

„Zmiany klimatyczne w Polsce” – taki tytuł nosi artykuł otwierający listopadowe wydanie miesięcznika „Środowisko”. We wstępie tego tekstu można przeczytać: „Milion gatunków roślin i zwierząt narażonych jest na wyginięcie. Wszyscy płacimy dziś cenę za swoje zachowanie. Jeżeli natychmiast nie podejmiemy działań zapobiegających zmianom klimatycznym, to w przyszłości młodzi ludzie boleśnie odczują skutki globalnego ocieplenia. Godna przyszłość i życie młodych ludzi są coraz bardziej zagrożone. Organizacja Narodów Zjednoczonych bije na alarm – tempo zmian klimatycznych i degradacji środowiska naturalnego osiągnęło niespotykaną dotąd skalę w całej historii ludzkości.”.

Nie tylko o zmianach klimatu, czyli listopadowe wydanie „Środowiska”

„W połowie października Rada Ministrów ds. Rolnictwa i Rybołówstwa AGRIFISH podjęła decyzję o wysokości limitów połowowych dla stad ryb Morza Bałtyckiego w 2020 roku. Tym samym zadecydowano o losie najbardziej zagrożonego w Morzu Bałtyckim stada wschodniego dorsza i innych stad ryb mniej zagrożonych.” – tak z kolei zaczyna się następny artykuł pt. „Dorsz w stanie krytycznym”.

o zmianach klimatu

Jedna z następnych publikacji zaczyna się tak: „Alarmujący głos w sprawie skutków zdrowotnych zmiany klimatu zabrał dr Tedros Ghebreyesus, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zaznaczając, że stanowi ona największe wyzwanie dla zdrowia ludzi w XXI wieku, generując olbrzymie koszty zdrowotne i przyczyniając się do setek tysięcy przedwczesnych zgonów rocznie. O problemie tym otwarcie mówią także lekarze i specjaliści zdrowia publicznego w Polsce, podkreślając, że już teraz ponosimy liczne konsekwencje zdrowotne skutków zmiany klimatu”. To fragment artykuł pt. „Zmiany klimatu wpływają na zdrowie. Lekarze alarmują”.

To oczywiście tylko wybrane teksty. Zainteresowani tematyką ochrony środowiska znajdą w tym wydaniu wiele innych ciekawych artykułów, a więcej informacji na stronie internetowej wydawcy. Zachęcamy do lektury!

reklama

 

reklama

partner medialny

reklama