Na walkę z żywiołem

Na walkę z żywiołem w Australii!

Wieści z płonącej Australii kolejny raz potwierdzają, jak cennym surowcem jest woda – podkreśla Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu (MPWiK) i dodaje, że w akcję pomocy najmniejszemu kontynentowi włącza się Hydropolis we Wrocławiu, które zaprasza na wyjątkowe zwiedzanie. Dochód z tego wydarzenia zostanie przekazany na walkę z żywiołem.

Ekoedukacyjne zajęcia w Hydropolis. Dochód na walkę z żywiołem w Australii

Wrocławskie MPWiK poruszone dramatyczną sytuacją Australii przygotowało specjalną propozycję edukacyjną. Podczas oprowadzania po Hydropolis w sobotę, 11 stycznia 2020 r., przewodnicy zwrócą szczególną uwagę na zmiany klimatyczne, które są jedną z przyczyn pożarów i mają duży wpływ na wymieranie gatunków.

Na walkę z żywiołem

Jak wskazuje przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne, wyjątkowe zwiedzanie zaplanowano na godzinę 18.00. W trakcie półtoragodzinnego spotkania edukatorzy wyjaśnią m.in., dlaczego Australia płonie, jakie będą skutki tej katastrofy dla nas wszystkich oraz co wspólnego z pożarami ma zmiana koloru lodowców w Nowej Zelandii. Bilety-cegiełki kosztują 27 zł, a całość dochodu z tego wydarzenia zostanie przekazana na pomoc Australii – zapewnia MPWiK.

Działamy lokalnie, ale myślimy globalnie, dlatego głośno chcemy mówić o tak ważnym temacie. Zdajemy sobie sprawę, że nasza pomoc ma wymiar symboliczny, ale kropla drąży skałę. Gdzie, jeśli nie w Hydropolis, podkreślać, jak ważna jest woda dla naszej planety i jakie mogą być skutki jej braku – zauważa Wiola Samborska, menedżerka centrum wiedzy o wodzie.

Na podstawie informacji nadesłanej przez MPWiK we Wrocławiu

fot. MPWiK we Wrocławiu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny