Odpowiedzialny stosunek do odpadów

Na sportowo i ekologicznie

Rudzkiemu Półmaratonowi Industrialnemu towarzyszył piknik rodzinny. 29 lipca br. na placu Jana Pawła II w mieście na mieszkańców czekały nie tylko koncerty, ale również stoiska partnerów biegu.

Po raz drugi sponsorem imprezy był ENERIS Energia, który przygotował dla najmłodszych zabawy edukacyjne.

Odpowiedzialny stosunek do odpadów – surowców

Główną tematyką stoiska edukacyjnego ENERIS Energia był odpowiedzialny stosunek do odpadów-surowców, które można ponownie wykorzystać. Jak informuje ENERIS Ochrona Środowiska, biorąc udział we wspólnej zabawie najmłodsi rudzianie sprawdzali swoją wiedzę na temat segregowania odpadów. Dzieci w praktyczny sposób uczyły się, jakie odpady należy wrzucać do każdego z sześciu rodzajów pojemników. Poza prostymi pytaniami o papier czy szkło, dzieci musiały się zmierzyć także z mniej oczywistymi produktami, takimi jak styropianowe opakowanie, zatłuszczona butelka po soku czy zużyty plecak.

Poza nauką segregowania, dzieci miały szansę przekonać się, że recykling to nie tylko odpowiedzialna postawa, ale też dobra zabawa. Posłużyły do tego kręgle – wykonane z butelek po kefirze i wypełnione piaskiem – do strącania których ustawiała się kolejka chętnych. Proste w wykonaniu kręgle stanowią doskonały przykład przedmiotu, który najmłodsi mogą przygotować samodzielnie w domu, z łatwo dostępnych materiałów – zaznacza ENERIS.

Na naszych stoiskach edukacyjnych, które można spotkać na piknikach edukacyjnych w całej Polsce, pokazujemy, że ekologia nie musi być nudna. Segregowanie odpadów, a także dawanie surowcom drugiego życia, choćby w postaci kręgli z recyklingu, może stanowić prawdziwą frajdę. Mieli okazję przekonać się o tym uczestnicy pikniku towarzyszącego Rudzkiemu Półmaratonowi Industrialnemu — powiedziała Magdalena Sułek-Domańska, dyrektor ds. komunikacji ENERIS Ochrona Środowiska.

Półmaraton organizowany jest w Rudzie Śląskiej od trzech lat. Poza zachęcaniem do zdrowego stylu życia, impreza ma na celu również promowanie poprzemysłowych zabytków Rudy Śląskiej. Po raz pierwszy w biegu udział wzięła Drużyna ENERIS, złożona z pracowników spółek z różnych części Polski.

Na podstawie informacji nadesłanej przez ENERIS Ochrona Środowiska

fot. ENERIS Ochrona Środowiska

reklama

partner portalu

 

reklama