Młodzi strażnicy planety

Młodzi strażnicy planety wzięli udział w ekokonkursie

Młodzi strażnicy planety wiedzą już jak segregować odpady. Co więcej, mają wiele pomysłów na to, aby do dbania o środowisko zachęcić też dorosłych – przekonuje firma ENERIS Ochrona Środowiska.

Młodzi strażnicy planety edukują dorosłych

W listopadzie w przedszkolach i szkołach publicznych na terenie gminy Pruszcz Gdański prowadzona była akcja edukacyjna ucząca najmłodszych prawidłowej segregacji. Jak zaznacza firma, podczas ekolekcji dzieci otrzymały solidną porcję wiedzy, którą następnie mogły wykorzystać do stworzenia prac w ramach konkursu „Mamo, Tato – Ja Wam Pokażę!”. Główną ideą zabawy było przekazanie przez dzieci wiedzy na temat segregowania odpadów, a odbiorcami mieli być przedstawiciele starszego pokolenia. Organizatorem konkursu, a także realizatorem spotkań edukacyjnych, była spółka Altvater Piła działająca pod marką ENERIS Surowce, natomiast gmina Pruszcz Gdański była partnerem akcji.

Młodzi strażnicy planety – kto wygrał konkurs?

Do udziału w konkursie zgłoszonych zostało 10 prac, a zwycięzców wyłoniła komisja konkursowa, w skład której wchodzili przedstawiciele Zakładu Altvater Piła w Rusocinie oraz Urzędu Gminy Pruszcz Gdański. Decyzja nie była łatwa, ponieważ – jak zauważyli członkowie jury – wszystkie prace były imponujące. Po długich i burzliwych obradach wyłoniono laureata – konkurs ,,Mamo, Tato – Ja Wam Pokażę” wygrali uczniowie klasy 0b Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Grudnia 70’ w Łęgowie. Nagroda przypadła im w udziale za pracę „Pstrykana Segregacja – Gra Planszowa”.

Jury wręczyło również wyróżnienie, które otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej w Łęgowie z klasy Ia za pracę: „Segreguś w każdej szkole i domu”. Zwycięska szkoła otrzyma siedem rowerów do dyspozycji wszystkich uczniów. Natomiast twórcy zwycięskiej pracy oraz wyróżniona klasa 1a bilety do kina dla całej grupy –dodaje ENERIS Ochrona Środowiska.

Firma zaznacza, że to jednak nie koniec konkursów i możliwości zdobycia cennych nagród i wskazuje, że w przyszłym roku do udziału w konkursie zaproszeni zostaną uczniowie klas IV – VIII.

Na podstawie eneris.pl

fot. ENERIS Ochrona Środowiska