miniprzewodnik po warszawskiej przyrodzie

Miniprzewodnik po warszawskiej przyrodzie

Przechadzka śladami borsuka po centrum stolicy, oglądanie traszek w parku czy odkrywanie rzadkich roślin warszawskiej dżungli to propozycje, które można znaleźć w przewodniku „Mikrowyprawy nad Wisłę i nie tylko”.

Jak podaje Urząd m.st. Warszawy (UM), zawarte w przewodniku mapy mają zachęcać do rodzinnych spacerów z dawką ekociekawostek.

„Mikrowyprawy nad Wisłę i nie tylko”, czyli miniprzewodnik po warszawskiej przyrodzie

Według informacji nadesłanej przez UM, w przewodniku, określanym także mianem spacerownika, mieszkańcy znajdą kilka tras po warszawskich parkach i nadrzecznych łęgach. Wśród nich jest popularny Skaryszak, Kępa Wieloryb, a także zielone okolice Jeziorka Czerniakowskiego. Przewodnik, oprócz map z wyróżnionymi atrakcjami fauny i flory, zawiera również zdjęcia i opisy sekretów natury – wskazuje stołeczny magistrat.

miniprzewodnik po warszawskiej przyrodzie

„Mikrowyprawy nad Wisłę i nie tylko” mają być inspiracją i zachętą do eksplorowania miejskiej przyrody przez dzieci i dorosłych. Podczas wycieczek zaprezentowanych w spacerowniku najmłodsi mogą poznać gatunki roślin zagrożonych wyginięciem, a także dowiedzieć się, dlaczego troska o naturę jest ważna.

Spacerownik powstawał jesienią, podczas miejskich warsztatów organizowanych, we współpracy z Fundacją Dzieci w Naturę. Teraz bezpłatny katalog można pobrać ze strony internetowej Zarządu Zieleni m.st. Warszawy (ZZW). Limitowana wersja papierowa dostępna jest siedzibie Zarządu Zieleni przy ul. Kruczej 5/11D.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Warszawy

fot. 2 x ZZW

 

reklama