zerwali z plastikiem

Mali legniczanie zerwali z plastikiem w artystycznej formie

Najmłodsi legniczanie, podczas półkolonii organizowanych przez SDK „Kopernik” uczestniczyli (12 lipca) w zajęciach i warsztatach poświęconych segregacji odpadów oraz akcji pn. „Zrywam z plastikiem”. Zajęcia poprowadzili pracownicy Urzędu Miasta Legnicy (UM) i Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej (LPGK).

Podczas półkolonii i warsztatów zerwali z plastikiem

Jak informuje legnicki magistrat podczas półkolonii dzieci mogły dowiedzieć się dlaczego jednorazowy plastik szkodzi środowisku i zdrowiu człowieka. Zdobyły również wiedzę, w jaki sposób można go ograniczyć lub całkowicie usunąć z codziennego życia. Dowiedziały się też, jak prosto i skutecznie można zadbać o prawidłową segregację odpadów w swoim domu.

Podczas warsztatów z artystycznego upcyklingu uczestnicy mogli też wykazać się swoimi talentami twórczymi. Na tych zajęciach zużytym plastikowym opakowaniom, które normalnie trafiłyby do kubła na śmieci, dawali drugie życie. Mali artyści tworzyli nowe zabawki, szkatułki na dziecięcą biżuterię i tajemnicze skrytki na skarby. Ta twórczość sprawiała im wiele radości i powodów do dumy – wskazuje UM.

Już nigdy nie będę piła soku, czy wody przez plastikową rurkę! Bo po co? Niepotrzebna rzecz, a sprawia cierpienie wielu zwierzętom. A ja kocham zwierzęta – powiedziała Julia, jedna z uczestniczek warsztatów. – Będę segregować moje śmieci i przekonam do tego moich rodziców, którzy na razie chyba nie wiedzą, jak to dobrze robić. Ja już wiem – dodał Kuba.

Segregacja odpadów i dbanie o środowisko nie musi być wcale nudne. Wystarczy dobry pomysł i zachęta – resztę zrobi dziecięca wyobraźnia i pozytywna energia – przekonuje UM.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Legnicy

fot. UM Legnicy

reklama

reklama

partner portalu

reklama

reklama

reklama

 

reklama