segregują śmieci

„Łódzkie dzieci segregują śmieci” – konkurs rozstrzygnięty

Kornelia Aleksander, uczennica Szkoły Podstawowej nr 189 w Łodzi wygrała konkurs plastyczny organizowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Łodzi (MPO) pt. „Łódzkie dzieci segregują śmieci”. Trzy równorzędne wyróżnienia komisja konkursowa przyznała uczennicom: Marii Frątczak ze Szkoły Podstawowej nr 138, Hannie Treli ze Szkoły Podstawowej nr 153 oraz Marii Kozłowskiej ze szkoły Podstawowej nr 152 – podał Urząd Miasta Łodzi (UM).

Nie tylko segregują śmieci , ale także ładnie malują

Cieszę się, że najmłodsi uczniowie tak chętnie wzięli udział w tym konkursie, ich wiedza na temat segregowania odpadów i rysunki są imponujące. Gratuluję serdecznie nagrodzonym i dziękuję naszej spółce za propagowanie postaw proekologicznych wśród naszych uczniów – powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi.

Wszystkie nagrodzone prace zostały umieszczone na burtach śmieciarek MPO i to była główna nagroda w konkursie, ale – jak zaznacza łódzki magistrat – nie jedyna. Zwyciężczyni dostała tablet i głośnik, a wyróżnione uczennice – głośniki oraz gadżety proekologiczne.

Gratuluję wszystkim uczestnikom naszego konkursu, cieszę się, że najmłodsi łodzianie wiedzą jak segregować odpady. I zapraszam do udziału w naszych kolejnych konkursach – powiedział Jan Zbroiński, prezes MPO.

Po części oficjalnej był pyszny tort, który laureatki zjadły z apetytem – zaznacza UM i dodaje, że konkurs był dedykowany uczniom klas I-III szkół podstawowych, a zadanie polegało na namalowaniu – farbami plakatowymi – jak należy prawidłowo segregować odpady. Konkurs miał na celu propagowanie i przybliżenie zasad selektywnej zbiórki odpadów, a także rozwijanie talentów plastycznych najmłodszych łodzian.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. www.lodz.pl

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Reklama

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu