Licealistki przeciw smogowi

Licealistki przeciw smogowi

Od lutego 2019 r. trzy uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Reymonta z oddziałami dwujęzycznymi w Ostrowie Wielkopolskim prowadzą akcję „smog-zróbmy-coś-razem-teraz”.

Inicjatywa ma na celu uświadomienie mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego, że konieczna jest dbałość o jakość powietrza.

Licealistki przeciw smogowi – akcja edukacyjna w Ostrowie Wielkopolskim

Uczennice ogólniaka wyszły z założenia, że wychodząc na spacer nikt nie chce dusić się pyłami. Problemem jest bowiem bardzo kiepska jakość powietrza w mieście. Jest to efekt spalania odpadów, np. gazet i plastikowych butelek.

Dziewczyny z Liceum postanowiły podjąć walkę ze smogiem i podnieść świadomość najmłodszych mieszkańców Ostrowa. Dlatego przeprowadziły w sumie sześć wykładów – czteryy w Publicznym Przedszkolu nr 10 im. Kubusia Puchatka i dwa w Publicznym Przedszkolu nr 6.

Dzięki prelekcjom dzieci dowiedziały się czym jest smog, jakie stanowi zagrożenie i jak z nim walczyć. Jak zaznacza Ostrowski Alarm Smogowy, który poinformował o akcji, nauce towarzyszyła dobra zabawa i miła atmosfera. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały maski antysmogowe do ozdobienia.

przeciw smogowi

Uczennice Liceum zorganizowały również akcję polegającą na zawieszeniu tabliczek z nowymi nazwami ulic. Akcja zamiany tabliczek przeprowadzona została w tych miejscach, gdzie powietrze ma najgorszą jakość. Nowe nazwy ulic związane są ze smogiem. Licealistki postanowiły w ten sposób pokazać mieszkańcom tych ulic, że powinni podjąć kroki w kierunku poprawy jakości powietrza.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Ostrowski Alarm Smogowy

fot. Ostrowski Alarm Smogowy

reklama

 

reklama