przedszkolaki zrywają z plastikiem

Legnickie przedszkolaki zrywają z plastikiem

Urząd Miasta Legnica (UM) poinformował, że Galeria Sztuki w Legnicy, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Srebra, zorganizowała zajęcia nawiązujące do miejskiej akcji pt. „Zrywam z plastikiem”. Zajęcia odbyły się 6 maja br. i dedykowane były dzieciom.

Jak zaznacza legnicki magistrat, Galeria jest kolejną instytucją, która włączyła się w działania mające na celu ograniczanie użycia jednorazowych produktów i opakowań wykonanych z plastiku.

W Legnicy także przedszkolaki zrywają z plastikiem

Podczas zajęć dzieci z przedszkola Miedziany Krasnalek puściły wodzę fantazji. Na przygotowanych, płóciennych torbach wielokrotnego użytku namalowały one farbami wszystko to, co się im kojarzyło z biżuterią. Powstały m.in. dzieła sztuki, które będą na pewno służyć małym artystom przez długi czas – przekonuje UM.

Takie torby bardziej mi się podobają od foliowych. Powiem mamie, żeby tylko do nich wkładała zakupy – stwierdziła rezolutnie pięciolatka Ania.

Nim przedszkolaki przystąpiły do twórczych zajęć, dowiedziały się, jak bardzo szkodliwe są dla przyrody jednorazowe torby plastikowe i jak bardzo niszczą nasz świat – podkreśla legnicki magistrat

Magistrat zapowiada, że następne warsztaty z tego cyklu odbędą się w najbliższy piątek (10 maja) o godzinie 12.00 w Galerii Sztuki. Tym razem tematem przewodnim będzie biżuteria wykonywana z materiałów przeznaczanych do recyklingu.

Więcej informacji na temat akcji „Zrywam z plastikiem” można uzyskać m.in. na dedykowanej podstronie internetowej.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Legnica

fot. UM Legnica

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

reklama