Eko Challenge

Laureaci „Eko Challenge” nagrodzeni

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Jaworze odebrali nagrody za zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie „Eko Challenge”. Każdy z uczestników otrzymał karty podarunkowe do sieci Komputronik oraz butelki filtrujące, a szkoła dodatkowo dostała 10 tys. zł na zakup sprzętu elektronicznego.

„Eko Challenge” – proekologiczny konkurs dla uczniów

„Eko Challenge” to konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którego celem jest szerzenie proekologicznych postaw wśród młodzieży i zachęcenie jej do dbania o swoje najbliższe otoczenie. Uczestnicy w ramach zadania konkursowego musieli nagrać krótkie filmy z odpowiedzią na pytanie: „Co Wasza szkoła może zrobić, aby być eko?” – przypomina Komputronik

Serdecznie gratuluję zwycięzcom naszego konkursu. Ich film wyróżniał się kreatywnością, jakością wykonania i ogromnym zaangażowaniem nie tylko uczniów, ale też ich rodziców, opiekunów i pedagogów. Jestem przekonana, że była to dla niech niesamowita przygoda, łącząca elementy zabawy i edukacji. Mam nadzieję, że wartości, które uczniowie zaprezentowali w filmie będą im i nam wszystkim przyświecać na co dzień. Liczba zgłoszeń oraz zaangażowanie szkół, pedagogów, uczniów i ich rodziców przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Otrzymaliśmy blisko 300 zgłoszeń z całego kraju, które prezentowały pomysły pozwalające poprawić ekologię. Jak szacujemy w konkurs zaangażowało się niemal 6 500 osób – mówi Monika Buczkowska, prezes Fundacji Komputronik

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Januszka Korczaka w Jaworze laureatem „Eko Challenge”

Decyzją jury zwycięzcą konkursu została Szkoła Podstawowa nr 5 im. Januszka Korczaka w Jaworze, a dwa wyróżnienia trafiły do III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 im. Plutonu Głuchoniemych AK w Kaliszu.

Nagrodami w konkursie były karty podarunkowe do Komputronik i bidony Brita dla uczniów oraz oczyszczacze powietrza Bluair, dzbanki filtrujące Brita i ekspresy do kawy Nespresso dla szkół. Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze otrzymała dodatkowo 10 tys. zł na zakup sprzętu elektronicznego w Komputronik.

To dla nas ogromne wyróżnienie. Cieszę się, że nasi uczniowie z pomocą nauczycieli przygotowali film, który spotkał się z uznaniem jury. Szkoła to nie tylko miejsce do nauki zasad ortografii czy matematyki, ale miejsce, które kształtuje nas jako ludzi. Jako odpowiedzialni pedagodzy staramy się wpajać naszym podopiecznym wartości, którymi powinni kierować się w życiu. Temat ekologii jest bardzo istotny dla całego społeczeństwa, dlatego chętnie zaangażowaliśmy się w konkurs przygotowany przez Fundację Komputronik – mówi Edyta Mikulska, dyrektor szkoły podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Jaworze.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Komputronik

fot. Komputronik

reklama

 

partner merytoryczny