konkursy o OZE rozstrzygnięte

Proekologiczne konkursy o OZE rozstrzygnięte

W środę 4 września br. laureatom konkursów ekologicznych promujących odnawialne źródła energii (OZE) pt. „Cztery pory roku z OZE”, wręczone zostały nagrody i dyplomy.

Jak podaje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego (UMWW), konkursy te są elementem Wielkopolskich Dni Energii. Także w tym roku tradycyjnie odbyły się dwa konkursy plastyczne dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z Wielkopolski. Jeden adresowany był do uczniów klas IV-VI, a drugi dla młodzieży z klas VII-VIII. Ich celem była edukacja i podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół podstawowych – wskazuje UMWW

Wielkopolskie konkursy o OZE rozstrzygnięte – laureaci nagrodzeni

10 maja 2019 r. kapituła konkursu dokonała wyboru najlepszych prac, przyznając pięć pierwszych, drugi i trzecich miejsc w konkursie dla klas IV-VI oraz sześć wyróżnień z każdego subregionu Wielkopolski (kaliskiego, konińskiego, leszczyńskiego, pilskiego, poznańskiego). W konkursie dla klasy VII-VIII również z subregionów Wielkopolski przyznanych zostało pięć pierwszych miejsc i po cztery drugie i trzecie miejsca oraz pięć wyróżnień. W środę laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Dodatkowo Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał nagrody pieniężne o wartości 1500 zł, 1000 zł i 500 zł dla szkoły, z której pochodzą laureaci, którzy zajęli w konkursach I, II i III miejsca.

Więcej informacji o konkursach na dedykowanej stronie internetowej.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UMWW

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)