Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska, przypadającego 5 czerwca, Organizacja Odzysku ASEKOL PL wystartowała z konkursem: „Zrób to po swojemu! Przerób coś starego na coś eko-użytecznego”. Konkurs jest prowadzony na profilu firmy na Facebook’u. „Masz pomysł, jak dać drugie życie niepotrzebnym przedmiotom? Pokaż nam swoją kreatywność i wygraj wyjątkową nagrodę!” – zachęca ASEKOL PL.
Jak wziąć udział w konkursie z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska?
Należy polubić profil firmy ASEKOL PL (https://www.facebook.com/asekolpolska). Następnie w komentarzu pod postem https://www.facebook.com/share/p/1HHkaXQzBp/ trzeba opisać swój pomysł, na to, jak można przerobić coś pozornie bezużytecznego w rzecz praktyczną, ładną lub zaskakującą – zgodnie z ideą upcyklingu.
Przy tej okazji ASEKOL PL wskazuje, że upcykling to modne podejście do recyklingu. Polega ono na twórczym przetwarzaniu odpadów w przedmioty o nowym zastosowaniu i większej wartości. Dzięki niemu powstają rzeczy unikatowe, stylowe i proekologiczne – podkreśla firma.
Konkurs ruszył 5 czerwca i potrwa do 15 czerwca 2025 r., a jego regulamin zdostępny jest na stronie: https://tiny.pl/p9s65yd2.
Na zwycięzców czekają nagrody!
Wszystkie nagrody przewidziane dla laureatów konkursu są stworzone przez pracownię Trashki. Specjalizuje się ona w upcyklingu i projektach realizowanych z materiałów pochodzących z odzysku.
W konkursie ASEKOL PL z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska przewidziano następujące nagrody:
I miejsce – torba sportowa z flag reklamowych,
II miejsce – kopertówka z dętek rowerowych,
III miejsce – torba weekendowa z juty,
IV miejsce – plecak kostka z banerów reklamowych,
V miejsce – kopertówka z tekstyliów reklamowych.
– Każdy z tych przedmiotów to nie tylko ekodizajn, ale też manifest odpowiedzialnego stylu życia. Do dzieła! Zainspiruj nas i innych! Zrób to po swojemu! – mówi Karolina Wrońska, dyrektor marketingu w Asekol PL zachęcając do udziału.
Na podstawie nadesłanej informacji
rys. ASEKOL PL
Informacja opublikowana w ramach współpracy z firmą Asekol PL Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. – Partnerem portalu