Na selektywną zbiórkę

Konkurs na selektywną zbiórkę rozstrzygnięty

W ubiegłym tygodniu w Zakładzie Utylizacji Odpadów w Elblągu (ZUO), odbył się finał XXV edycji konkursu na selektywną zbiórkę. Finał kolejnej edycji podsumował trudniejszy rok selektywnej zbiórki w elbląskich przedszkolach i szkołach, ale mimo to wiele ton odpadów trafiło do ponownego przetworzenia – podkreślił Urząd Miejski w Elblągu (UM).

Nacisk na selektywną zbiórkę mimo pandemicznych ograniczeń

Miło mi, że możemy gościć na terenie naszego Zakładu przedstawicieli przedszkoli i szkół, które wzięły udział w kolejnej edycji konkursu. Przekazując najmłodszym wiedzę o selektywnej zbiórce odpadów kształtujemy ich ekologiczne postawy. Co ważne poprzez dzieci wpływamy także na rodziców – powiedział Andrzej Lemanowicz, dyrektor spółki ZUO.

Elbląg jest pięknym, zielonym miastem i podejmujemy wiele przedsięwzięć, by tak nadal było. W tym roku uruchomiliśmy Zielony Budżet, który daje elblążanom możliwość realizacji ich ekologicznych pomysłów w ich najbliższym otoczeniu – podkreślił Michał Missan, wiceprezydent miasta i dodał: – Dziś chcę podziękować i pogratulować przedszkolom i szkołom, które tak licznie wzięły udział w Konkursie, mimo ograniczeń związanych z pandemią.

Ile placówek zaangażowało się w konkurs na selektywną zbiórkę i ile zebrano surowców?

Konkurs przeprowadzono w placówkach oświatowych z terenu Elbląga oraz czterech gmin ościennych: Gronowo Elbląskie, Tolkmicko, Markusy i Milejewo – wskazał na swojej stronie internetowej UM. Udział w konkursie wzięły 52 placówki oświatowo-wychowawcze: 45 z Elbląga i siedem z wyżej wskazanych gmin ościennych: jedna z gminy Gronowo Elbląskie, trzy z Tolkmicka, jedna z gminy Markusy i dwie z Milejewa. Wśród placówek uczestniczących w Konkursie było 26 przedszkoli, 14 szkół podstawowych oraz trzy szkoły średnie i dwa ośrodki szkolno-wychowawcze. Łącznie uczęszcza do tych placówek 13078 uczniów – wyliczył UM.

Ogółem zebrano 25880 kg (w roku ubiegłym 161555 kg licząc z makulaturą) odpadowych surowców, z czego w placówkach gminnych 1599 kg.

Na podstawie elblag.eu

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama