Kapitan Powietrze w akcji

Kapitan Powietrze w akcji

Zakończyła się kolejna edycja warsztatów ekologicznych „Kapitan Powietrze i Misja Edukacja” – informuje Urząd Miasta Krakowa (UM) i dodaje, że w warsztatach dotyczących ochrony powietrza udział wzięło 540 uczniów z krakowskich placówek edukacyjnych.

Kapitan Powietrze w akcji, czyli edukacja antysmogowa w Krakowie

Jak podaje UM, warsztaty z zakresu ochrony powietrza pt. „Kapitan Powietrze i Misja Edukacja” to autorska koncepcja opracowana przez Wydział ds. Jakości Powietrza UM. Kapitan Powietrze w akcji uczy dzieci czym jest smog i dlaczego jest groźny dla ludzkiego zdrowia, skąd biorą się zanieczyszczenia powietrza oraz co można zrobić, by je ograniczyć. Prowadzona w ten sposób edukacja ekologiczna adresowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnych klas szkół podstawowych.

W grudniowej edycji edukacji udział wzięli uczniowie z placówek z obszaru krakowskiej Nowej Huty, uczestniczący w projekcie edukacyjnym pn. „Słoneczna InteGRAcja”.

Krakowski magistrat przypomina, że pierwsza odsłona warsztatów odbywała się w okresie od kwietnia do czerwca tego roku, a udział wzięło w niej wówczas ponad 1200 uczniów i przedszkolaków.

Kolejne warsztaty z Kapitanem Powietrze zaplanowano na 2020 r., szkoły i przedszkola, które chciałyby zostać objęte edukacją ekologiczną w ramach spotkań z Kapitanem Powietrze mogą zgłaszać swój udział na adres e-mail: warsztaty@kapitanpowietrze.pl – zachęca UM.

Na podstawie www.krakow.pl

fot. sozosfera.pl

reklama

 

reklama