„Eko-Logika”

Jubileuszowa „Eko-Logika”

Ponad 1000 kg makulatury zebrano podczas 10. Mazurskiego Festynu Ekologicznego „Eko-Logika 2018”, który odbył się 2 maja na Placu Wolności w Węgorzewie – informuje organizator wydarzenia – Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami (MZM-GO).

Także tym razem festynowi towarzyszyła duża dawka edukacji w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami oraz poszanowania mazurskiej przyrody.

„Eko-Logika” – promocja recyklingu i ochrony przyrody

Myślą przewodnią wydarzenia jest hasło „Pożyczyliśmy Mazury od naszych wnuków, oddajmy je w dobrym stanie”. Jak dbać o przyrodę doskonale wiedzą przedszkolaki – małe gwiazdy 3. Przeglądu Piosenki Ekologicznej „EkoSong”. Na scenie zaprezentowały się dzieci z czterech węgorzewskich placówek: Samorządowego Przedszkola nr 1 im. Kubusia Puchatka, Samorządowego Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka, Przedszkola Niepublicznego „Tygrysek” oraz Przedszkola Niepublicznego „Jesteś”. Występy najmłodszych wzbudziły ogromny entuzjazm widowni – podkreśla MZM-GO.

„Eko-Logika” promuje selektywną zbiórkę odpadów oraz ponowne wykorzystywanie surowców wtórnych. Mieszkańcy Węgorzewa oraz turyści licznie przystąpili do tegorocznego Konkursu Recyklingowego. W zabawie wzięło udział 500 osób. Każdy uczestnik musiał sprawdzić się w rozmaitych zadaniach – m.in. w segregacji odpadów, teście wiedzy o odpadach, warsztatach plastycznych z wykorzystaniem plastikowych opakowań. Równie ważne było: zapoznanie się z makietą Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Spytkowo” oraz działaniem śmieciarki trzykomorowej prezentowanej przez firmę Koma Giżycko, a także edukacja na stoisku Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich. Zwyciężczynią Konkursu Recyklingowego została Ola Adamowicz z Węgorzewa, wygrywając rower.

„Eko-Logika”

Rowery i inne cenne nagrody powędrowały również do zwycięzców dorocznego konkursu MZM-GO prowadzonego pod hasłem „Rady na odpady”. Jak zaznacza Związek Międzygminny, tegoroczne „Rady na odpady” cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Na konkurs wpłynęło 136 prac, w tym 70 toreb na zakupy, wykonanych przez starszych uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalistów. Z jednośladami z festynu wyjechali: Filip Adamski, reprezentujący Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu oraz Michał Szczurko, uczeń Szkoły Podstawowej im. Prof. S. Srokowskiego w Srokowie. W kategorii dzieci najmłodszych zwyciężyła grupa VII z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Giżycku. W kategorii „rodzinej” nie miała sobie równych rodzina państwa Blok.

W akcji „Kwiatek za makulaturę” bezkonkurencyjne – z wynikiem 200 kg dostarczonego surowca – okazało się Samorządowe Przedszkole nr 1 im. Kubusia Puchatka w Węgorzewie. Placówka zdobył Nagrodę Burmistrza Węgorzewa – Krzysztofa Piwowarczyka w wysokości 500 zł. Specjalne wyróżnienie za ok. 100 kg makulatury otrzymał Marek Krukicki z rodziną.

Sportowe zmagania, muzyka szantowa i pyszna grochówka

Ekologiczne i sportowe zmagania umiliła szantowa „Załoga dr. Bryga”, a pyszną grochówką częstowali żołnierze XI. Mazurskiego Pułku Artylerii. Imprezie towarzyszyły wielkie sportowe emocje – jubileuszowa „Eko-Logika” odbyła się wspólnie z XIV Półmaratonem Węgorza.

Festyn zorganizował MZM-GO we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Węgorzewie oraz przy wsparciu węgorzewskich wolontariuszy. Tegorocznej „Eko-Logice” patronował Burmistrz Węgorzewa.

Na podstawie informacji nadesłanej przez MZM-GO

fot. 2 x MZM-GO

reklama

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

reklama