GOZ

Jak wdrażać GOZ?

Gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ) to hasło, na które coraz częściej można się natknąć w Internecie i różnych publikatorach branżowych. Powoli idea ta przesiąka także do szerokiego społeczeństwa. Czy jednak wiadomo co kryje się pod pojęciem GOZ?

Między innymi odpowiedzi na to pytanie ma służyć „Zimowa Szkoła Gospodarki o obiegu zamkniętym”. To konferencja, którą współorganizują pilska Spółka GWDA, Nadnotecki Instytut w Pile Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Instytut Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.

Zimowa Szkoła GOZ

Obrady Konferencji odbywać się będą w dniach 7–8 grudnia 2017 r. w Pile, a jej celem jest zapoznanie słuchaczy z ideą i założeniami koncepcji gospodarki o obiegu zamkniętym. Seria wykładów ma przybliżyć uczestnikom, odmienny od pospolitego, sposób myślenia o tym, jak powinna funkcjonować gospodarka by zapewnić jej trwały rozwój, zapobiegający wyczerpaniu zasobów naturalnych. „Zimowa Szkoła Gospodarki o obiegu zamkniętym” ma też przedstawić różnice pomiędzy gospodarką o obiegu zamkniętym a obecnie dominującym sposobem gospodarowania. Jej celem jest również ukazanie ekonomicznych, środowiskowych i społecznych korzyści z przyjęcia tego nowego podejścia do gospodarki.

Program Szkoły zapowiada się bardzo interesująco, a dowodzą tego choćby takie tematy, jak „Rola miast i gmin w rozwoju Gospodarki o obiegu zamkniętym”, „Zrównoważone rolnictwo” czy „Innowacje i projektowanie”. Warto dodać, że drugiego dnia Konferencji poruszone zostaną tematy związane z obiegiem zamkniętym w odniesieniu do gospodarowania wodą i surowcami. Zaprezentowana ma zostać także „Polska droga do gospodarki o obiegu zamkniętym”.

Więcej informacji na stronie internetowej organizatora.

Na podstawie informacji nadesłanej przez organizatora.

rys. GWDA Piła

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

partner medialny

reklama