zachęcą do segregacji odpadów

Filmem zachęcą do segregacji odpadów

Urząd Miasta Częstochowy (UM) poinformował, że Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne (CzPK) zaprosiło młodzież do udziału w konkursie, którego przedmiotem jest film zachęcający do prawidłowego segregowania odpadów. Organizator czeka na zgłoszenia do 16 marca br.

Ekoedukacyjny konkurs: filmem zachęcą do segregacji odpadów

Konkurs dla uczniów częstochowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych ma w zamyśle upowszechniać wiedzę na temat segregacji odpadów komunalnych. Jak zaznacza UM, aby stanąć w konkursowe szranki, należy nakręcić krótki film o tematyce dotyczącej segregacji odpadów i dobrych, proekologicznych praktyk.

Komisja konkursowa wyłoni jednego zwycięzcę (jeden zespół) oraz przyzna dwa wyróżnienia. Weźmie pod uwagę m.in. zgodność z tematyką, wartość artystyczną, a także autentyczność przekazu, pomysłowość i kreatywność. Między 17 a 24 marca br. odbędzie się z kolei głosowanie internetowe – poprzez fanpage CzPK na Facebook’u– zaznacza UM.

Magistrat wskazuje, że film może zostać wykonany indywidualnie lub w grupie liczącej maksymalnie trzy osoby. Każdy uczestnik może zgłosić jeden film, zapisany w dowolnym formacie, bez montażu, w rozdzielczości co najmniej Full HD (1920×1080 pikseli), z imieniem i nazwiskiem twórcy na końcu. Płytę CD, DVD lub inny nośnik z zapisanym filmem należy dostarczyć do 16 marca, do godz. 15.00, do biura CzPK.

Zwycięzcy mogą liczyć na nagrodę pieniężną oraz możliwość spędzenia całego dnia w jednej ze stacji telewizyjnych, gdzie przyjrzą się z bliska pracy redakcji. Wyróżnieni z kolei otrzymają nagrody rzeczowe.

Konkurs organizuje CzPK wraz z UM i TV Orion. Szczegóły oraz regulamin znajdują się na stronie www.czpk.czestochowa.um.gov.pl.

Na podstawie www.czestochowa.pl

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

partner portalu

reklama

reklama

reklama