Butelki wielokrotnego użytku

Elbląscy pierwszoklasiści dostają butelki wielokrotnego użytku!

Kilka dni temu rozpoczął się nowy rok szkolny, a w elbląskich placówkach edukację rozpoczęło niespełna 1000 pierwszoklasistów. Zgodnie ze styczniową zapowiedzią prezydent Elbląga wraz z Elbląskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji (EPWiK) przygotował dla nich specjalną inicjatywę społeczną, promującą ideę zrównoważonego rozwoju pn. „Piję wodę z kranu!” – poinformował Urząd Miejski w Elblągu (UM). Warto dodać, że dzięki akcji uczniowie pierwszych klas mogą wykorzystywać butelki wielokrotnego użytku.

Butelki wielokrotnego użytku i promocja picia wody z kranu

W ramach opisywanej inicjatywy wszyscy pierwszoklasiści otrzymają filtrujące butelki wielokrotnego użytku – zapewnia elbląski magistrat i dodaje, że w większości szkół butelki już trafiły do najmłodszych uczniów. Jak wskazuje UM, celem akcji jest promowanie picia wody prosto z kranu, a miejscy urzędnicy mają nadzieję, że dzięki tej inicjatywie dzieci będą chętniej sięgać po wodę, która jest zdecydowanie zdrowsza niż kolorowe napoje gazowane. Chcą również już od najmłodszych lat kształtować postawy proekologiczne.

Butelki wielokrotnego użytku przyczynią się do redukcji ilości odpadów

„Elbląska woda z kranu nie ustępuje jakością wodzie butelkowanej, zawiera wartościowe substancje mineralne, m.in. wapń, magnez i potas” – przekonuje UM i zaznacza, że elbląskie wodociągi zapewniają wysokie bezpieczeństwo spożycia wody, gwarantowane przez prowadzone kontrole jej jakości. Urzędnicy dodają też, że kranówka jest znacznie tańsza i powszechna, a wykorzystując do jej spożywania pojemniki szklane lub wielokrotnego użytku ogranicza się ilość odpadów, które powstają z jednorazowych butelek i opakowań.

Dla placówek oświatowych EPWiK przygotowało także edukacyjne materiały video do wykorzystania w czasie zajęć lekcyjnych.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM w Elblągu

fot. UM w Elblągu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama