Ekowalentynki

Ekowalentynki – udowodnić miłość do Ziemi

Dziś w Dniu Zakochanych startuje kolejna, IX już odsłona ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. „EkoWalentynki – czyli kochamy recykling!”. Zostanie ona zainaugurowana w ponad 70 miejscowościach.

Za dostarczone zużyte baterie oraz drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny rozdawane w jej ramach będą czekoladki, pierniki i lizaki w kształcie serca. Będzie też można otrzymać walentynkowe kwiatki.

Zbiórka baterii i elektroodpadów – dowód miłości w Ekowalentynki

Pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie, zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat, np. zbiórka zużytych baterii, jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety – mówi Dominik Dobrowolski, wrocławski ekolog i podróżnik, pomysłodawca akcji.

W ramach akcji zbiórka baterii i elektroodpadów będzie prowadzona do 22 kwietnia br., czyli do Dnia Ziemi.

Przy okazji pomysłodawca przypomina, że ta akcja ekoedukacyjna realizowana jest od 2010 r. Jej celem jest popularyzacja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dotychczas w „EkoWalentynkach” uczestniczyło blisko 1000 lokalnych partnerów, którzy zebrali ponad 10 mln sztuk zużytych baterii. W tegoroczną edycję akcji zaangażowanych ma być blisko 50 tys. uczniów, nauczycieli i mieszkańców z ponad 70 miejscowości, w tym wiele placówek z Warszawy i okolicznych gmin.

Na podstawie www.cycling-recycling.eu i nadesłanej informacji

fot. www.cycling-recycling.eu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

reklama

reklama