Ekoupominki

Ekoupominki dla gorzowskich pierwszaków

Ponad 70 uczniów pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Gorzowie Wielkopolskim (SP 4) otrzymało ekoupominki. To książeczka o gorzowskim nosorożcu, pojemnik na wodę, miód i nasiona daktylowca – rośliny posiadającej właściwości oczyszczające powietrze. Wszystko zapakowane zostało w kolorowe worki z gorzowskim nosorożcem Stefanią – poinformował o tym Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. (UM).

Ekoupominki – w sumie 1148 zestawów prezentów

To element wspólnej akcji edukacyjnej Miasta, gorzowskiej spółki Inneko oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze (WFOŚiGW). Jak zapowiedział magistrat podobne ekoupominki trafić miały do pozostałych uczniów klas pierwszych wszystkich gorzowskich podstawówek. W sumie przygotowano 1148 zestawów.

Upominki dla pierwszaków to efekt realizacji kampanii edukacyjno-informacyjnej „WygrajMY czyste powietrze”. Jest ona realizowana przez Miasto we współpracy z  WFOŚiGW. Od 2020 r., w ramach tej współpracy, do gorzowskich pierwszaków trafiają proekologiczne prezenty, nawiązujące tematycznie do realizowanej w danym roku kampanii.

W 2020 r. były to bidony na wodę. W 2021 r. lunchoboxy z proekologicznego tworzywa. Z kolei w zeszłym roku uczniowie pierwszych klas otrzymali zakładki do książek z nasionami roślin do wysiania. Jak przypomniał UM w ubiegłorocznym zestawie były również kolorowanki z różnymi gatunkami drzew.

Wsparcia finansowego przy zakupie upominków od 2021 r. udziela spółka Inneko (Partner Portalu Sozosfera).

Zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży

W poniedziałek, 11 września, na boisku szkolnym przy SP 4 przy ul. Kobylogórskiej w Gorzowie Wlkp. spotkali się uczniowie czterech klas pierwszych. Było to ponad 70 dzieci, a towarzyszyli im ich wychowawcy i Piotr Talaska, dyrektor Szkoły. W wydarzeniu uczestniczyli również zastępcy prezydenta miasta: Małgorzata Domagała i Jacek Szymankiewicz oraz Natalia Marcinkiewicz, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska UM. Obecny był również Łukasz Marcinkiewicz, prezes spółki INNEKO.

Założeniem projektu jest zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz kreowanie prawidłowych postaw w odniesieniu do otaczającej przyrody – zaznaczyła dyrektor Natalia Marcinkiewicz.

Bardzo liczymy na to, że dzięki tym wyjątkowym prezentowym łatwiej będzie Wam przyzwyczaić się do nowej szkoły, a jednocześnie dowiecie się, jak dbać o czyste powietrze, na którym szczególnie nam zależy w Gorzowie – dodała wiceprezydent Małgorzata Domagała.

To czwarta edycja akcji edukacyjnej, w ramach której Gorzów Wlkp. we współpracy z WFOŚiGW wręcza upominki uczniom klas pierwszych.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Jan Wojtanowski

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu