Ekotorby na zakupy

Ekotorby na zakupy ze starych firanek w Legnicy

„Masz w domu stare firanki, których już nie używasz?” – pyta Urząd Miasta Legnica (UM) i dodaje, że dzięki nim mieszkańcy mogą pomóc chronić środowisko. W jaki sposób? Oto bowiem ze starych firanek powstają woreczki, do których można pakować warzywa, owoce i inne zakupy w sklepie.

Ze starych firanek wykonają ekotorby na zakupy

Wszystko dzięki paniom z sekcji „Rękodzieło sposobem na nudę” Towarzystwa Miłośników Legnicy Pro Legnica, które postanowiły włączyć się w miejską akcję pn. „Zrywam z plastikiem”. Ze starych firanek szyją one wygodne woreczki, których można używać, zamiast plastikowych jednorazowych worków, przy zakupach w sklepach. W ten sposób można chronić środowisko przyrodnicze i ograniczać ilość używanego plastiku, co jak zaznacza UM, jest bardzo ważne bowiem jednorazowe produkty z plastiku w niewyobrażalny sposób zanieczyszczają środowisko.

Proekologiczne woreczki ze starych firanek będą rozdawane 11 października od godz. 11.00 w legnickim Rynku. Wtedy właśnie, w ramach Legnickiej Jesieni Miedzianej, odbędą się warsztaty „Zrywam z plastikiem” dla dzieci i młodzieży. Poprowadzą je panie ze wspomnianego Towarzystwa Pro Legnica, promując działania ekologiczne i edukację w dziedzinie gospodarowania odpadami. Podczas zajęć pokażą, jak samodzielnie stworzyć proekologiczne siatki z firanek na zakupy oraz papierowe torebki śniadaniowe.

Autorki pomysłu proszą o przynoszenie niepotrzebnych domowych firanek (białych, czystych, w drobną siateczkę) do siedziby Towarzystwa Miłośników Legnicy lub do Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej UM.

Ekotorby na zakupy w ramach kampanii „Zrywam z plastikiem”

Przy okazji legnicki magistrat przypomina, że kampania „Zrywam z plastikiem” obejmuje szereg akcji, warsztatów, happeningów, wystaw, pikników, szkoleń itp. Działania te wpisują się w tematykę ruchu Zero/Less Waste i są jednym ze sposobów na ograniczenie używania plastikowych, jednorazowych przedmiotów. Akcja rozpoczęła się 6 marca br. happeningiem, w czasie którego w centrum miasta stanęło pół tony plastikowych śmieci, aby zobrazować mieszkańcom skalę problemu.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Legnica

fot. UM Legnica

reklama

reklama

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

partner medialny

reklama

reklama