Do odkrywania tajemnic lasu

EkoEksperymentarium zachęca do odkrywania tajemnic lasu

Polacy coraz chętniej spędzają czas w leśnych ostępach, a do odkrywania tajemnic lasu zaprasza EkoEksperymentarium.pl, czyli edukacyjna gra dla dzieci dostępna bezpłatnie w Internecie. Gracze pakują plecak na leśną wyprawę, będą wypatrywać zwierząt, poznawać tajniki pracy leśnika i zdobędą medal Przyjaciela Lasu – podkreśla wydawca gry.

Zachęca do odkrywania tajemnic lasu i pozwala go zrozumieć

– Gra pozwala zrozumieć las. Poznać trzy najważniejsze jego funkcje: przyrodniczą, społeczną i gospodarczą, oraz to jak leśnicy prowadzą gospodarkę leśną, by te trzy funkcje ze sobą pogodzić. Z pomocą gry chcemy pokazać najmłodszym, że wyprawa do lasu, to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Czas pandemii pokazał, że ludzie na nowo odkryli las i korzyści jakie może on im dać. Z badań wynika, że z każdego miejsca w Polsce maksymalnie w ciągu godziny można dotrzeć do lasu. Korzystajmy z tego. Lasy w Polsce są w większości lasami państwowymi, otwartymi dla wszystkich. Liczymy, że EkoEksperymentarium zachęci dzieci do wylogowania się do lasu – skomentował Michał Gzowski, rzecznik prasowy Lasów Państwowych.

W nowej części EkoEksperymentarium uczestnicy dowiedzą się m.in.: kim jest leśnik i jakie są jego zadania, stworzą kronikę z pamiątkowymi zdjęciami po wizycie w lesie i poznają zasady, których trzeba przestrzegać, żeby nie szkodzić środowisku. Ilustrowana rodzina pokazuje dzieciom, że w lesie nie ma miejsca na nudę. Można zagrać w grę terenową z przyjaciółmi, przejść się ścieżką edukacyjną, zorganizować biwak lub wziąć relaksacyjną „leśną kąpiel” – zapewniają autorzy gry.

Gra zachęcająca do odkrywania tajemnic lasu i ucząca ekonawyków

– Obcowanie z naturą od najmłodszych lat niesie wiele korzyści. Uczy wrażliwości na przyrodę i odciąga dzieci od miejskiego zgiełku i codzienności. W dzisiejszych czasach jesteśmy przebodźcowani, a wizyta w lesie pozwala zredukować stres, wyciszyć się i odpocząć na łonie natury. Jesień jest idealnym czasem na odkrywanie uroków polskich lasów. Feria barw potrafi zachwycić każdego – podkreśliła Małgosia Żmijska, twórczyni EkoEksperymentarium.

EkoEksperymentarium to darmowa gra dla wszystkich, którzy poprzez zabawę chcą zmieniać świat. Gracze uczą się ekonawyków, które łatwo przenieść ze świata wirtualnego do realnego. W ilustrowanym domu dzieciaki dowiadują się np. jak nie marnować zasobów, ograniczać zużycie plastiku czy zmniejszać ślad węglowy. Gra jest wykorzystywana w szkołach i przedszkolach, jako narzędzie edukacji ekologicznej. Korzystają z niej także rodzice, którym dobro naszej planety nie jest obojętne. EkoEksperymentarium to merytorycznie dopracowana baza do rozmów o ochronie środowiska – zachwalają autorzy.

Opiekę merytoryczną nad EkoEksperymentarium sprawuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska, a do technicznych zagadnień zapraszani są eksperci.

Na podstawie nadesłanej informacji

rys. Wydawca EkoEksperymentarium

Partner Portalu