Ekoedukacyjny spektakl

Ekoedukacyjny spektakl w Przemyślu

Edukacja ekologiczna jest ważna dla nas wszystkich, jednak świadomość konieczności ochrony naszego środowiska najlepiej rozwijać od najmłodszych lat – podkreśla Urząd Miejski w Przemyślu (UM).

Ekoedukacyjny spektakl o tym co to jest ochrona środowiska

Magistrat zaznacza, że znając tę zasadę urzędnicy przemyskiego magistratu zajmujący się ochroną środowiska po raz kolejny zaprosili najmłodszych przemyślan do udziału w spektaklu teatralnym. Przedstawienie, które w sposób zabawny, roztańczony i rozśpiewany uczy dzieci z przedszkoli i szkół co to jest ochrona środowiska odbyło się 18 października br. W jego trakcie zwracano uwagę na to, jak segregować odpady, co robić by najbliższe otoczenie nie zostało skażone przez człowieka. Interaktywny spektakl pt. „Bukiet Kwiatów” na scenie Zamku Kazimierzowskiego zaprezentował krakowski Teatr Kultureska.

Przez temat ochrony środowiska, w trzech przedstawieniach pełnych muzyki i animacji, dzieci i ich opiekunów poprowadziły trzy postaci: Stokrotka, Różyczka i Kaktus. Jak zaznacza UM, spektakl poruszał takie tematy jak: recykling i segregacja odpadów oraz prawidłowe nawyki proekologiczne. Dzieci w śpiewający sposób powtarzały zasady segregacji odpadów i uczyły się, jakie surowce można ponownie przetwarzać. Najmłodsi uczyli się, jak żyć proekologicznie i jak dobrze się bawić!

W spektaklu wykorzystywane są tylko autorskie utwory muzyczne Teatru Kultureska – podkreśla przemyski magistrat.

Na podstawie przemysl.pl

fot. Witold Wołczyk/UM w Przemyślu

 

reklama