Konkurs dla uczniów

Ekoedukacyjny konkurs dla uczniów

Dla uczniów ze szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego, którzy podejmą proekologiczne działania wśród lokalnej społeczności organizowany jest konkurs o nazwie „Ekologiczny edukator szkolny”.

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego (UMWK-P) na zgłoszenia prac czeka do 22 lutego br. UMWK-P podkreśla też, że w ramach konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody – rowery górskie oraz wyjazd na „zieloną szkołę”.

Konkurs dla uczniów z woj. kujawsko-pomorskiego

– Problemy ochrony środowiska naturalnego stają się coraz ważniejszym elementem funkcjonowania naszego społeczeństwa. Każdego dnia dokonujemy wyborów, które mają wpływ na jakość otaczającej nas przyrody. Cel naszego konkursu to promowanie wśród najmłodszych postaw proekologicznych i wspierających ochronę środowiska. Gorąco zachęcam do udziału – mówi Piotr Całbecki, marszałek województwa.

Konkurs organizowany jest przez urząd marszałkowski w ramach projektu pn. „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym”. Przedsięwzięcie jest dedykowane uczniom klas 4-7 szkół podstawowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Jak podaje UMWK-P, uczniowie mogą zgłaszać chęć udziału w konkursie do 22 lutego br. Uczestnicy rywalizacji zostaną wyłonieni do 1 marca na podstawie opisów planowanych działań. Zadaniem konkursowym dla uczniów będzie przygotowanie projektu związanego z ochroną środowiska i walorami przyrodniczymi obszarów chronionych województwa kujawsko-pomorskiego.

Urząd marszałkowski zaznacza, że projekt może być wykonany w dowolnej formie. Na realizację pracy konkursowej można otrzymać grant w wysokości 650 zł. Pracę należy udokumentować, m.in. w formie filmu, reportażu, prezentacji czy wydawnictwa i złożyć do 1 czerwca br. Nagrodami dla pięciu finalistów konkursu będą rowery górskie. Natomiast klasa ucznia, który zwycięży w konkursie zostanie nagrodzona udziałem w „zielonej szkole”.

Na podstawie www.kujawsko-pomorskie.pl

fot. sozosfera.pl

 

reklama