Eko-Logika

„Eko-Logika” i automat na plastikowe butelki

Uruchomienie pierwszego na Mazurach automatu do butelek PET będzie towarzyszyło 11. Mazurskiemu Festynowi Ekologicznemu „Eko-Logika” – informuje Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami (MZM-GO). Festyn połączony z Miłkowiskim Dniem Rodziny rozpocznie się 1 czerwca o godz. 11. na boisku szkolnym w Miłkach.

„Eko-Logika” – nie tylko usuwanie azbestu i recykling odpadów

Tegorocznej „Eko-Logice” towarzyszy hasło „Usuń azbest” oraz intensywna edukacja na ten temat, zwieńczona „Rodzinnym konkursem wiedzy o azbeście” z atrakcyjnymi nagrodami. Otwarte zostanie również „Miasteczko Antyazbestowe” – wylicza MZM-GO.

Organizatorzy pamiętają także o promocji recyklingu. Posłuży temu pokaz mody recyklingowej w wykonaniu słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Miłkach. Idea recyklingu krzewiona będzie również na stoiskach edukacyjnych, a promocji recyklingu sprzyjać ma uruchomienie pierwszego na Mazurach automatu na zużyte butelki plastikowe. Każdy, kto dostarczy 15 butelek PET, otrzyma sadzonkę rośliny ozdobnej – podkreśla MZM-GO.

Na scenie „Eko-Logiki” rozstrzygnięty zostanie międzygminny konkurs pod hasłem „Azbest – wiem co to jest”. Nagrodami głównymi są w nim rowery. Muzycznych wrażeń dostarczą: „Załoga dr. Bryga”, dziecięce grupy wokalne z Ośrodka Kultury w Miłkach oraz przedszkolaki z ekologicznymi piosenkami.

Festyn Ekologiczny

Dodatkowe atrakcje to stoiska edukacyjne MZM-GO (poświęcone azbestowi, segregacji odpadów i warsztatom trash-art), Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo. Wśród atrakcji wymienić warto także animacje i konkursy OK Miłki i GOPS w Miłkach. Na uczestników czekać będą także zabawy sportowe z Zespołem Placówek Oświatowych w Miłkach, stoisko OSP Miłki, na którym można będzie zobaczyć pokaz ratownictwa i tor przeszkód. Oprócz tego odbędzie się pokaz śmieciarki trzykomorowej firmy Koma. Na najmłodszych czekać będą „dmuchańce”, a tym, którym dopisywać będzie apetyt organizatorzy polecają degustację mazurskiej grochówki.

Tegoroczna „Eko-Logika” jest elementem kampanii edukacyjnej „Usuń azbest” współfinansowanej ze środków Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Wszelkie materiały edukacyjne na ten temat dofinansowano z Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032 – zaznacza MZM-GO.

Organizatorem festynu jest Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Miłkach, Zespołem Placówek Oświatowych w Miłkach, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Miłkach oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Miłkach. „Eko-Logice” patronuje Barbara Mazurczyk, wójt gminy Miłki. Program wydarzenia dostępny na internetowej stronie MZM-GO.

Na podstawie informacji nadesłanej przez MZM-GO

rys. MZM-GO

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama