Eko Challenge rozstrzygnięty

Eko Challenge rozstrzygnięty!

Blisko 300 zgłoszeń ze szkół z całej Polski, ponad 2000 uczestników i niemal 6 500 osób zaangażowanych w przygotowanie filmów konkursowych – tak w liczbach wyglądał konkurs Eko Challenge przygotowany przez Fundację Komputronik. Zwycięzcą akcji zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Jaworze.

Eko Challenge rozstrzygnięty – nagrody przyznane

Eko Challenge to konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych, liceów, techników, szkół branżowych oraz szkół specjalnych, którego celem było szerzenie proekologicznych postaw wśród młodzieży i zachęcanie jej do dbania o swoje najbliższe otoczenie. Uczestnicy w ramach zadania konkursowego musieli nagrać krótkie filmy z odpowiedzią na pytanie: „Co Wasza szkoła może zrobić, aby być eko?”.

Liczba zgłoszeń oraz zaangażowanie szkół, pedagogów, uczniów i ich rodziców przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Otrzymaliśmy blisko 300 zgłoszeń z całego kraju, które prezentowały pomysły pozwalające poprawić ekologię. Ogromnie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomysły. Jestem przekonana, że dzięki temu uda się w najbliższej przyszłości wprowadzić w szkołach rozwiązania, które będą bardziej ekologiczne. Wybór zwycięskich filmów nie był łatwy. Wyraźnie widać, że uczniowie zaprezentowali w nich połączenie edukacji ekologicznej, integracji szkolnej oraz zastosowanie nowych technologii. Przesłane prace prezentowały wysoki poziom, ale ostatecznie jury wybrało te, które wyróżniły się kreatywnością, formą i jakością przekazu – mówi Monika Buczkowska, prezes Fundacji Komputronik.

Nagrodami w konkursie są karty podarunkowe do internetowego sklepu z elektroniką i komputerami oraz bidony dla uczniów, a także oczyszczacze powietrza, dzbanki filtrujące i ekspresy do kawy dla szkół. Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze otrzyma dodatkowo 10 000 zł na zakup sprzętu elektronicznego.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)