W Białymstoku podsumowano 13. edycję konkursu „Nasz Czysty Białystok”. Jego laureatami zostało szesnaścioro uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Na czym polegała 13. edycja konkursu „Nasz Czysty Białystok”?
Konkurs podsumowano w Zespole Szkół Zawodowych Nr 5. Podczas uroczystości można było obejrzeć wystawę nagrodzonych prac. opowiedział Zebrani mieli okazję posłuchać o działaniach ekologicznych miasta, przeprowadzono także prezentację pszczelarską.
Projekt „Nasz Czysty Białystok” – w tym roku pod hasłem „Łąki kwietne wokół nas” – miał na celu promowanie idei uprawy łąk kwietnych i korzyści z nich wynikających. Podkreślono rolę pszczół miodnych w zachowaniu bioróżnorodności w rolnictwie oraz przekazano wiedzę w temacie jakości powietrza i redukcji spalin. Jak podał UM, celem projektu była także poprawa zdrowia psychicznego i fizycznego poprzez kontakt z naturą oraz pobudzenie wyobraźni dzieci poprzez tematyczne prace plastyczne i fotograficzne.
Uczestnicy konkursu ze szkół podstawowych mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej z hasłem reklamowym lub napisanie wiersza. Zaś uczniowie szkół ponadpodstawowych musieli wykonać fotografię ilustrującą hasło konkursu. Prace, które wpłynęły, zostały ocenione przez jury, a lista laureatów opublikowano stronie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 5. Ocenie podlegała wartość merytoryczna prac (plastycznych, hasła reklamowego oraz fotografii) i jej powiązanie z tematem przewodnim. Pod uwagę wzięto również stopień zaangażowania dzieci i młodzieży – pomysłowość oraz oryginalność. Autorzy najlepszych prac zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.
Na podstawie www.bialystok.pl
fot. UM Białystok













