Edukują o zagrożonych owadach

Edukują o zagrożonych owadach

W związku z projektem edukacyjnym pn. „Zagrożony Świat Owadów” w krakowskim zoo pojawiły się modele pszczoły, trzmiela, biedronki, ważki i mrówki. Ścieżka edukacyjna ma na celu uświadomienie młodym słuchaczom, że populacja owadów na całym świecie maleje – tłumaczy Urząd Miasta Krakowa (UM).

Dzięki dotacji edukują o zagrożonych owadach w krakowskim zoo

W ramach projektu w krakowskim zoo powstała ścieżka edukacyjna poświęcona coraz mniej licznym, polskim populacjom owadów, a elementami tej ścieżki są metrowej wielkości modele. Na ścieżce stanęły również tablice i gry edukacyjne. Drugi mobilny zestaw modeli owadów (o wielkości 60 cm) i plansz oraz tablic edukacyjnych przygotowano na warsztaty w salce edukacyjnej m.in. z dziećmi niepełnosprawnymi, w tym niedowidzącymi.

„Przypominamy jak bardzo owady są ważne, jakie przynoszą nam korzyści i jak należy je chronić. Podczas zajęć słuchacze dowiadują się jak sami mogą dbać o owady i jak powinni chronić środowisko. Po zajęciach dzieci uczestniczą w konkursach z nagrodami, podczas których podsumowują zdobytą wiedzę” – informuje krakowskie zoo.

Krakowski magistrat zwraca uwagę, że z zajęć skorzystało już 300 dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, z zespołów szkół specjalnych w Krakowie, z domu dziecka w Bochni, z Zespołu Szkół i Placówek pn. „Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących” w Krakowie czy Małopolskiej Fundacji Aktywnej Rehabilitacji oraz Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie.

Projekt krakowskiego zoo kosztował ponad 97 tys. zł, a jego realizację wsparła dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, której wysokość wyniosła ponad 76 tys. zł.

Na podstawie krakow.pl

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)