Edukacja przyrodnicza na czas epidemii

Edukacja przyrodnicza na czas epidemii koronawirusa

Do oglądania codziennego cyklu leśnych bajek, których autorką jest Anna Maria Ptak, leśniczka z Nadleśnictwa Maskulińskie zaprasza Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku (RDLP).

Edukacja przyrodnicza na czas epidemii koronawirusa przez filmiki z bajkami

Jak podaje Dyrekcja, wspomniana pracowniczka Lasów Państwowych, jest autorką kilkunastu bajek, których treść dotyka tematyki leśnej. Teraz, chcąc urozmaicić swoje utwory, zaproponowała bajki, których tytułowe postaci będzie można ułożyć z prostych elementów znalezionych podczas spaceru w lesie bądź w przydomowym ogródku. Filmiki z bajkami i układaniem postaci bohaterów utworów można zobaczyć na YouTube.

„Ania, jak na prawdziwą samodzielną leśniczkę przystało, wszystko przygotowała sama: napisała cykl bajek o zwierzętach, zgromadziła gałązki, nasionka, szyszki, igły sosny i świerka, kolorowe piórka, korę, a potem nagrała bajki. Najczęściej jest tak, że z prostych rzeczy mamy największą przyjemność” – zaznacza białostocka RDLP.

Dyrekcja zapowiada, że codziennie na stronach internetowych i profilach społecznościowych Nadleśnictwa Maskulińskie i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku będzie prezentowana nowa bajka. Ania Ptak napisała i odczyta 15 bajek. Będą to opowieści o: żurawiu, lisie, rysiu, dziku, głuszcu, łosiu, rybołowie, borsuku, wilku, sarnie i jeleniu, lelku kozodoju, gągole, kunie leśnej, wiewiórce i żubrze.

Na załączonym zdjęciu widać „stół montażowy” do produkcji i nagrania bajek, zrobiony własnoręcznie przez autorkę w jej leśniczówce w Puszczy Piskiej – wystarczyła: książka, telefon, ława i stół – zaznacza RDLP.

Na podstawie informacji nadesłanej przez RDLP w Białymstoku

fot. RDLP w Białymstoku