Szkolny konkurs zbiórki surowców wtórnych

Szkolny konkurs zbiórki surowców wtórnych – „Region czysty na 6”

16 września br. ruszy szkolny konkurs zbiórki surowców wtórnych pn. „Region czysty na 6”. Będzie to druga edycja akcji. W tym roku, w jej ramach, poza plastikowymi nakrętkami, aluminiowymi puszkami, bateriami, uczniowie będą zbierali także telefony komórkowe – zapowiada spółka ZGO Wielkopolskie Centrum Recyklingu w Jarocinie (ZGO).

Konkurs zainicjowany przez ZGO w Jarocinie

Konkurs „Region czysty na 6” zainicjowany został przez ZGO w ubiegłym roku. Przystąpiły wówczas do niego 92 oddziały ze szkół i przedszkoli z terenu gmin należących do Porozumienia Międzygminnego, które zostało zawarte w celu wspólnego zagospodarowania odpadów komunalnych.

Przy okazji zapowiedzi nowej edycji konkursu ZGO przypomina, że przez cały ubiegły rok szkolny, w którym trwał konkurs, jego uczestnicy uzbierali prawie 40 ton odpadów, w tym ponad 22 tony plastikowych nakrętek, 1375 kg puszek aluminiowych oraz prawie 16 ton baterii. Dla szkół najbardziej zaangażowanych w zbiórkę odpadów, organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody: sprzęt multimedialny oraz wycieczki dla najlepszych klas. Dodatkowo, każdy kilogram uzbieranych puszek aluminiowych i nakrętek to wartość 1 zł. Wyliczone w ten sposób środki – 23 tys. zł, ZGO przekazało na cel charytatywny wskazany przez uczestników konkursu.

Ubiegłoroczna edycja konkursu pokazała, że zainteresowanie taką formą edukacji ekologicznej jest bardzo duże. Bardzo nas to cieszy, bo dzieci i młodzież – poprzez zdrową rywalizację i zabawę – kształtują prawidłowe postawy proekologiczne. Nasz konkurs – jak zwykle zakończy wielkie Eko-Świętowanie i happening proekologiczny. Wspólnie zamanifestujemy naszą troskę o środowisko – podkreśla Witosław Gibasiewicz, prezes ZGO w Jarocinie.

Podsumowanie poprzedniej edycji konkursu odbyło się na jarocińskim rynku, a jego gwiazdami byli finaliści programu The Voice Kids – Oliwier Szot i Nela Zawadzka. Jak będzie tym razem? Organizatorzy zapewniają, że już pracują nad kolejnym ekologicznym świętem.

Szkolny konkurs zbiórki surowców wtórnych – druga edycja

Na uczestników konkursu czekają ciekawe nagrody. Warto się więc postarać i systematycznie zbierać surowce, które później będą mogły być poddane recyklingowi – zachęca ZGO. Ekologiczna rywalizacja rozpocznie się 16 września 2019 r. i potrwa do 8 maja 2020 r. Tak, jak poprzednia edycja konkursu, tak i ta zostanie podzielona na trzy etapy. W pierwszym etapie placówki oświatowe będą zbierać surowce wtórne do 29 listopada br., w kolejnym etapie do 28 lutego br., a ostatni etap zakończy się do 8 maja 2020 r. Każdy z etapów zakończy się wyłonieniem zwycięzcy poszczególnych zbiórek, a zwycięzców całego konkursu poznamy pod koniec roku szkolnego. Wówczas wyłonione zostaną: najlepsza gmina, trzy najlepsze placówki oświatowe oraz najlepsza placówka oświatowa w kategorii: największa ilość zebranych telefonów komórkowych. Tradycyjnie już nagrodzeni zostaną także uczniowie, którzy w poszczególnych gminach zebrali największą liczbę odpadów – zapewnia ZGO.

Na podstawie informacji nadesłanej przez ZGO w Jarocinie

fot. ZGO w Jarocinie

partner portalu

reklama

reklama

reklama