edukacja ekologiczna podczas spektaklu

Edukacja ekologiczna podczas spektaklu

„Kolory Miasta” to wyjątkowy ekospektakl, który w środę, 3 października br. obejrzało ponad 750 przemyskich maluchów – zaznacza Urząd Miejski w Przemyślu (UM).

Do obejrzenia przedstwienia zaprosił Wydział Architektury i Ochrony Środowiska UM.

„Kolory Miasta”, czyli edukacja ekologiczna podczas spektaklu

Jak zaznacza na swojej stronie internetowej UM, spektakl jest pełen zwrotów akcji, zabawnych sytuacji i wyjątkowych bohaterów. „Kolory Miasta”, to – jak podaje przemyski magistrat – historia Jeżyka Jerzego i Zająca Zuzy, którzy znudzeni swoim beztroskim życiem w lesie wyruszyli do miasta. Okazało się jednak, że „Zaczarowane miasto”, do którego trafili jest potwornie szare, grasuje w nim złowroga Wrona, a nad głowami mieszkańców unosi się smog. W obliczu takiej sytuacji bohaterowie stanęli na straży czystego środowiska i przypomnieli mieszkańcom miasta, jak wiele barw ma natura. Postanowili też przywrócić miastu kolory i zdjąć z niego klątwę szarości.
W przedstawieniu wystąpili aktorzy krakowskiego teatru Kultureska. Dzięki nim pękająca w szwach sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego, raz po raz wy

buchała śmiechem, choć – jak podkreśla UM – spektakl prócz salw śmiechu, miał także wzruszać i wywoływać refleksję. Na tej ostatniej najbardziej zależało organizatorom przedsięwzięcia, czyli magistratowi. Przedstawienie choć zabawne i kolorowe, miało jednak przede wszystkim uczyć jak sprawić, by miasta stały się proekologiczne i kolorowe.
Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali uczniowie klas I-III.

Na podstawie przemysl.pl

fot. Agata Czereba/UM w Przemyślu