Edukacja ekologiczna na rowerze

Edukacja ekologiczna na rowerze

Ponad 80% zanieczyszczeń w Bałtyku to śmieci, które trafiają do morza z lądu, wraz z wodą w rzekach – stwierdza Dominik Dobrowolski, jak sam o sobie mówi, ekolog i podróżnik.

Właśnie ten fakt skłonił Dominika oraz pracowników firm REMONDIS Electrorecycling i Electro-System Organizacji Odzysku SEiE do zorganizowania wyprawy rowerowej pt. „Cycling Recycling 2018 – Wisła z prądem!”.

Edukacja ekologiczna na rowerze z prądem Wisły

15 lipca br. Dominik Dobrowolski rozpoczął rowerową wyprawę. Swój początek wzięła ona na Baraniej Górze, gdzie znajdują się źródła Królowej Polskich Rzek, a zakończyła się po przejechaniu 1200 kilometrów u ujścia Wisły do Bałtyku.

Na trasie Dominikowi towarzyszył ekopeleton. Wszystkim biorącym udział w wyprawie przyświecał jeden cel – promowanie pozytywnych działań na rzecz środowiska, ochrona rzek i Bałtyku przed zaśmieceniem, a szczególnie rozwój zbiórki i recyklingu elektroodpadów.

Podczas wyprawy Dominik Dobrowolski zorganizował także 13 spotkań w 13 miastach. Odbyły się one w Bielsku-Białej, Krakowie, Sandomierzu i Kazimierzu Dolnym. Akcją objęte były także Warszawa, Wyszogród, Dobrzyń nad Wisłą, Ciechocinek, Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, Tczew i Gdańsk. Podczas spotkań były prowadzone edukacyjne akcje dla mieszkańców, ekoquizy z nagrodami oraz konferencje prasowe.

Zgodnie z planem 28 lipca br. wyprawa Cycling Recycling 2018 zakończyła się w falach Bałtyku, wśród turystów na gdańskiej plaży w Jelitkowie.

Więcej informacji na stronie internetowej www.cycling-recycling.eu

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Dominik Dobrowolski

partner portalu

reklama

reklama

 

reklama

partner medialny

reklama