Od 1 lipca br. pracownicy Biura Gospodarowania Odpadami Urzędu Miejskiego w Białymstoku (UM) realizują program pn. „Edukacja altanowa”. Jest to cykl spotkań z mieszkańcami przy miejscach gromadzenia odpadów w zabudowie wielorodzinnej.
Jaki cel ma „Edukacja altanowa”?
Program „Edukacja altanowa” jest prowadzony w wybranych lokalizacjach na terenie Białegostoku. Spotkania z mieszkańcami odbywają się w miejscach, w których stwierdzono problemy z segregacją odpadów – zaznaczył UM.
Jak wskazuje białostocki magistrat, spotkania mają charakter edukacyjny. Ich celem jest pomoc mieszkańcom w prawidłowym postępowaniu z odpadami komunalnymi. W trakcie spotkań białostoczanie są informowani o zasadach prawidłowej segregacji. Według miejskich urzędników, mieszkańcy chętnie podejmują dyskusję na temat systemu odbioru i zagospodarowania odpadów. Zgłaszają również, że najczęstszym problemem jest podrzucanie odpadów przez osoby z zewnątrz.
Kształtowanie postaw proekologicznych to długotrwały proces, który ma duży wpływ na bezpieczeństwo środowiskowe oraz jakość życia mieszkańców, a także na estetykę miasta. Nieustannie są wprowadzane rozwiązania, które mają pomóc mieszkańcom we właściwym postępowaniu z odpadami. Magistrat zaznacza, iż regularnie współpracuje z zarządcami nieruchomości i innymi uczestnikami systemu zarządzania odpadami komunalnymi, aby osiągnąć te cele.
Na podstawie www.bialystok.pl
fot. UM w Białymstoku