dzień drzewa

Dzień drzewa – konkurs fotograficzny

W związku z obchodzonym dziś Światowym Dniem Drzewa, Departament Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego we Wrocławiu wraz z portalem www.wroclaw.pl zachęcają do udziału w konkursie na zdjęcie najpiękniejszego drzewa Wrocławia.

Światowy dzień drzewa

Wrocławski magistrat przypomina, że Światowy Dzień Drzewa jest obchodzony 10 października każdego roku. Dzień Drzewa to akcja, której celem jest wzrost świadomości ekologicznej. Jej inicjatorem był Julius Sterling Morton, amerykański sekretarz rolnictwa, gubernator Nebraski. W 1872 r. zaapelował, aby 10 kwietnia każdy, kto może, posadził drzewo. Argumentował, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. Pomysł spotkał się z tak dużym odzewem, że posadzono ponad milion drzew. Od tamtej pory w USA w drugą niedzielę kwietnia jest obchodzony Arbor Day. Do Europy pomysł ten trafił dopiero w 1951 r. Wówczas to Organizacja Narodów Zjednoczonych postanowiła, że Światowy Dzień Drzewa będzie obchodzony w krajach członkowskich każdego roku. W Polsce idea ta na dobre zakorzeniła się dopiero w 2002 r.

By wziąć udział w konkursie „Najpiękniejsze drzewa Wrocławia” należy wykonać fotografię drzewa we Wrocławiu, opisać, gdzie zdjęcie zostało zrobione a następnie wysłać je za pomocą formularza podanego na stronie konkursowej. Organizatorzy czekają na zdjęcia do godz. 12:00, 16 października.

Od następnego dnia, 17 października br. rozpocznie się głosowanie, które potrwa do godz. 12:00 dnia 21 października br.

Dla zwycięzców plebiscytu przewidziano nagrody. Pięć osób, których zdjęcie uzyska największą liczbę głosów, otrzyma nagrodę: Leksykon zieleni Wrocławia i voucher do Afrykarium (ważność 90 dni), a kolejne pięć osób bilet wstępu do Hydropolis.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM we Wrocławiu

fot. sozosfera.pl

 

reklama