Cykl podcastów pn. „Bardziej zieloni” uruchamia WFOŚiGW w Gdańsku

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (WFOŚiGW) poinformował, że rozpoczyna cykl podcastów pn. „Bardziej zieloni”. W rozmowach uczestniczą pracownicy WFOŚiGW oraz zaproszeni goście, a tematyka będzie różnorodna: nie zabraknie ciekawostek o ekologii, odnawialnych źródłach energii i „zielonych” sposobach oszczędzania. Pierwszy podcast jest już dostępny w Spotify i Apple Podcasts – dodaje Fundusz.

Cykl podcastów pn. „Bardziej zieloni” by dotrzeć do szerszego grona odbiorców

Wojewódzki fundusz zaznacza, że podcasty w Polsce przeżywają rozkwit. Zgodnie z danymi Spotify, w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2020 r. ich słuchalność w Polsce wzrosła o 300% w porównaniu do pierwszego półrocza 2019 r. W szybkim tempie rozwija się także rynek odnawialnych źródeł energii (OZE) oraz świadomość Polaków na temat ochrony środowiska czy ekologii. Dlatego WFOŚiGW postanowił połączyć te trendy i uruchomić własny cykl podcastów – poświęcony „zielonym” zagadnieniom, m.in. możliwościom finansowego wsparcia dla osób fizycznych, firm i samorządów, które chcą realizować proekologiczne inwestycje na Pomorzu.

Cykl podcastów pn. „Bardziej zieloni”

W naszym Funduszu pracuje grono wykwalifikowanych ekspertów, którzy swoją pracę poświęcają poprawie jakości życia na Pomorzu. Prowadzimy działania informacyjno-edukacyjne na naszej stronie internetowej, w social mediach, organizujemy eventy – chcemy korzystać z różnych kanałów komunikacji, by docierać do jeszcze szerszego grona odbiorców. Tak narodził się pomysł podcastów. Mamy szereg możliwości finansowego wsparcia „zielonych” inwestycji, posiadamy też obszerną wiedzę na temat m.in. elektromobilności, odnawialnych źródeł energii czy innowacyjnych rozwiązań np. dla budowanych czy remontowanych domów. Chcemy się tym dzielić – tłumaczy Szymon Gajda, prezes WFOŚiGW w Gdańsku.

Gdzie dostępny jest cykl podcastów pn. „Bardziej zieloni”?

Pierwszy podcast poświęcony został fotowoltaice. By go znaleźć, w wyszukiwarce Spotify wystarczy wpisać „Bardziej zieloni” lub wejść przez stronę internetową WFOŚiGW w Gdańsku. Nagranie dostępne jest również w Apple Podcasts. W kolejnych odcinkach pracownicy WFOŚiGW będą rozmawiać m.in. o gospodarce odpadami, sposobach na oszczędzanie wody, walce ze smogiem czy wsparciu finansowym dla proekologicznych inwestycji. Tematy podcastów proponować mogą także słuchacze. Wystarczy wysłać propozycję w wiadomości prywatnej na Facebooku lub Linkedinie do profilów WFOŚiGW w Gdańsku.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. na otwarcie sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne), rys. WFOŚiGW w Gdańsku

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu