Climate Change Challange

„Climate Change Challange” – komiks o zmianach klimatu

Wydano do tej pory wiele publikacji poruszających problem zmian klimatu, lecz teraz opublikowana została – zdaniem Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć „Energie Cités” – wyjątkowa pozycja („Climate Change Challange”), która przedstawia tę tematykę w sposób jasny, przystępny i zarazem interesujący, a czasem nawet zaskakujący.

„Climate Change Challange” (Challenge: Zmiana klimatu)

Chodzi o komiks pt. „Climate Change Challange” (Challenge: Zmiana klimatu), który jest efektem dwuletniej pracy w ramach projektu BEACON (Bridging European and Local Climate Action – Integracja europejskich i lokalnych działań na rzecz klimatu), finansowanego przez Europejską Inicjatywę na rzecz Ochrony Klimatu – EUKI. Projekt ten zaangażował siedem państw Unii Europejskiej (EU) we współpracę w celu promowania i wzmocnienia działań na rzecz ochrony klimatu oraz ułatwienia wymiany doświadczeń pomiędzy rządami, samorządami i szkołami.

„Climate Change Challange” – komiks przygotowany przez portugalskich artystów

Jak zaznacza Stowarzyszenie, publikacja przygotowana została przez portugalskich artystów Bruno Pinto, Quico Nogueirę oraz Nuno Duarte na podstawie prawdziwych historii, ukazujących skutki zmiany klimatu w państwach biorących udział w projekcie. Opowiada ona historię podróży po Europie rodzeństwa Sofii i Gabriela. Wspólne i bezpośrednie doświadczenia pomagają im zrozumieć, że skutki zmiany klimatu są złożone i rzeczywiste, ale jednostki, społeczności i miasta mogą mieć duży wpływ na ich łagodzenie i przystosowanie się do nich. Sofia, która podczas podróży poszukuje pomysłów do tworzonej przez siebie gry poruszającej problem zmiany klimatu, dochodzi do wniosku, że ta gra musi opierać się nie na rywalizacji, ale na współpracy, ponieważ zmiany klimatyczne są wyzwaniem dla każdego z nas i tylko razem jesteśmy w stanie sobie z nimi poradzić – tłumaczy Stowarzyszenie.

„Climate Change Challange” – propagować ducha europejskiej współpracy

Poprzez publikację pt. „Climate Change Challange” uczestnicy projektu BEACON pragną propagować ducha europejskiej współpracy i wymiany wiedzy o klimacie wśród szerokiego grona odbiorców, obejmującego zarówno młodzież szkolną, jak i dorosłych. „Mamy nadzieję, że publikacja zachęci czytelników do zapoznania się z sytuacją panującą w innych regionach Europy oraz z działaniami na rzecz klimatu, a tym samym przyczyni się do przyspieszenia transformacji w kierunku neutralności klimatycznej na świecie” – podkreśla Stowarzyszenie.

Pozycja ma nie tylko wartość edukacyjną – jest to emocjonująca i ciekawa historia, którą już niedługo będzie można przeczytać również w języku polskim! W oczekiwaniu na ten moment zachęcamy do szlifowania umiejętności językowych podczas lektury komiksu w wersji angielskiej: https://www.euki.de/en/news/beacon-comic/ – zachęca Stowarzyszenie.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl + okładka komiksu

reklama

reklama

 

reklama

partner merytoryczny