Budki dla ptaków

Budowali budki dla ptaków

W odpowiedzi na potrzeby skrzydlatych mieszkańców Gdyni w miniony weekend w ramach akcji „Zapraszamy ptaki do Gdyni” mieszkańcy miasta wzięli się do pracy, efektem której są funkcjonalne budki lęgowe – informuje  Urząd Miasta Gdyni (UM)..

Budki dla ptaków – budowane w ramach warsztatów w Gdyni

Jak podkreśla UM, weekendowe zajęcia były okazją do rodzinnej zabawy połączonej z nauką. Podczas spotkania rozmawiano o ekologii oraz zachęcano dzieci i młodzież do działań na rzecz ochrony środowiska. Nie zabrakło także ciekawostek na temat ptaków żyjących w mieście i jego okolicach oraz opowieści o ich zwyczajach.

Jednak głównym punktem warsztatów było tworzenie budek lęgowych. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak należy budować schronienia dla ptaków. Mieli też możliwość zapoznania się z zasadami ich wieszania, w taki sposób by ptaki nie były narażone na niebezpieczeństwo ze strony drapieżników.

Powstałe podczas zajęć domki można było wziąć ze sobą, aby zamontować je w przydomowych ogródkach lub na balkonach, uzupełniając tym samym istniejące już miejsca lęgowe dla sikor i szpaków – informuje gdyński magistrat.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Urząd Miasta Gdyni, Fundację Fab Lab Trójmiasto oraz tuBAZĘ. Zrealizowane dzięki finansowaniu Miasta Gdynia oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Na podstawie www.gdynia.pl

fot. Zuzanna Jalowska/UM Gdyni

 

reklama