Bydgoski Ekomural

Będzie pierwszy Bydgoski Ekomural

Do końca lipca Urząd Miasta Bydgoszczy (UM) będzie czekać na projekty konkursowe na pierwszy Bydgoski Ekomural, który powstanie na ścianie szczytowej budynku przy ul. Feliksa Nowowiejskiego 1 w Bydgoszczy.

Bydgoski Ekomural – funkcja edukacyjna i oczyszczająca powietrze

Bydgoski Ekomural

Jak informuje bydgoski magistrat, celem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie muralu o tematyce ekologicznej, spełniającego jednocześnie funkcje edukacyjne. Projekt muralu powinien nawiązywać do szeroko rozumianej ekologii – troski o środowisko przyrodnicze, odpowiedzialności ludzi za miejsce w którym żyją – tłumaczą miejscy urzędnicy.
Biorąc pod uwagę lokalizację ściany, w projekcie warto uwzględnić oddaloną perspektywę, z której mieszkańcy, w tym przechodnie, będą mogli oglądać projekt. Mural powinien nieść proekologiczny przekaz, a jednocześnie powinien być wykonany przy użyciu proekologicznych farb o pozytywnym wpływie na otoczenie, jakim jest oczyszczanie powietrza – wskazuje UM.

Kilka słów o zasadach konkursu na pierwszy Bydgoski Ekomural

Konkurs ma charakter otwarty, jednoetapowy i międzynarodowy. Udział w nim mogą wziąć profesjonalni, doświadczeni artyści, którzy tworzą murale. Ważny jest także dotychczasowy dorobek twórczy – podkreśla magistrat. Jednocześnie miejscy urzędnicy zaznaczają, że autor pierwszego Ekomuralu w Bydgoszczy otrzyma nagrodę pieniężną w kwocie 5000 zł, a jej sponsorem jest spółka Onlybio.Life z siedzibą w Bydgoszczy.

Prace można dostarczać do 30. lipca 2021 r. mailowo lub osobiście do Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Regulamin konkursu oraz dodatkowe oświadczenia można znaleźć na stronie internetowej www.czystabydgoszcz.pl.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. UM Bydgoszczy

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu