Ala na tropach recyklingu

„Ala na tropach recyklingu” – edukacyjny spektakl online

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL, wspólnie z toruńskim Centrum Kultury Dwór Artusa, przygotowała kolejną odsłonę edukacyjnych materiałów dla najmłodszych. 22 kwietnia będzie można obejrzeć online spektakl pt. „Ala na tropach recyklingu”, który wprowadza widzów w temat recyklingu i pokazuje im, jak ważne jest dbanie o środowisko przyrodnicze oraz zdrowy styl życia.

„Ala na tropach recyklingu” – edukacyjny spektakl dla całej rodziny

Jak wskazuje Fundacja, przedstawienie „Ala na tropach recyklingu”, wystawione w Centrum Kultury Dwór Artusa, będzie transmitowane online 22 kwietnia br. o godzinie 19.00. Link do spektaklu znajduje się pod adresem: https://fb.me/e/NpHprknL. Spektakl będzie dostępny pod wskazanym linkiem jeszcze przez 48 godzin po emisji.

Internetowy spektakl „Ala na tropach recyklingu”, skierowany do rodziców i dzieci od 3 roku życia, ma zachęcać do recyklingu i rozwijania świadomości ekologicznej już od najmłodszych lat. Bohaterką przedstawienia jest mała dziewczynka Ala, która poznaje sekrety selektywnej zbiórki opakowań, jednocześnie wprowadzając w nie oglądające spektakl dzieci. Oprócz tematów związanych z ekologią, takich jak segregacja odpadów, recykling, idea zero waste, poruszona zostanie także kwestia zdrowego stylu życia. Swoimi działaniami mała bohaterka spróbuje przekonać kolegę – Jarka oraz widzów, że ruch, zdrowe odżywianie oraz dbanie o środowisko przyrodnicze to dobry i zdrowy styl życia. Pomogą jej w tym: Puszka Pusia, Alugator i Wiewiórka.

Nie tylko „Ala na tropach recyklingu”

Przygotowane przez Fundację RECAL spektakle teatralne: „Ala w Alulandii” części 1 i część 2 oraz „Ala na tropach recyklingu” od kilkunastu lat były wystawiane niemal stukrotnie w placówkach edukacyjnych, stały się także podstawą do stworzenia serii słuchowisk o tych samych tytułach. W kwietniu br. w Dworze Artusa odbyły się dwa e-Warsztaty recyklingowe, podczas których punktem wyjścia do pracy plastycznej dzieci były dwa pierwsze słuchowiska – dodaje Fundacja.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Fundacja RECAL

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu