Wymiany odpadów na sadzonki

Akcja wymiany odpadów na sadzonki roślin i ekoedukacja w Ustce

11 maja br. obchodzony był Światowy Dzień bez Śmiecenia. Promuje on prawidłową segregację odpadów oraz postawy społeczne przyjazne środowisku. W tym właśnie dniu, dzięki zaproszeniu od partnera – Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ustce (ZGK) – firma Asekol PL Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego i Organizacja Odzysku Opakowań zorganizowała akcję wymiany odpadów na sadzonki roślin.

Możliwość wymiany odpadów na sadzonki roślin w PSZOK-u w Ustce

Akcja odbywała się w punkcie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK-u) w Ustce, podczas kolejnej już edycji wydarzenia pn. „Wyprzedaż Garażowa”.

Jak podała spółka Asekol PL, było to wydarzenie z wieloma atrakcjami przygotowanymi przez ZGK. Uczestnicy mogli m.in. spróbować lokalnych dań czy zrobić zakupy na stoiskach wyprzedażowych. Organizator nie zapomniał także o najmłodszych uczestnikach wydarzenia. Część programu stanowiły bowiem konkursy i animacje dla dzieci. Atrakcją dla nich były też dmuchane zamki.

Mieszkańcy miasta w zamian za przyniesiony i oddany zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEiE), baterie lub makulaturę otrzymywali sadzonki roślin. Za każde 2 kg elektroodpadów lub 5 kg makulatury wydawane były sadzonki wiosennych kwiatów. Zbiórka cieszyła się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy masa zebranych elektroodpadów, która wyniosła blisko 6 ton. Podczas pikniku nie mogło również zabraknąć stoiska firmy Asekol PL, przy którym uczestnicy akcji byli edukowani o możliwym szkodliwym wpływie ZSEiE i baterii na środowisko przyrodnicze.

Naszemu Partnerowi – Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Ustce – dziękujemy za możliwość uczestniczenia w ich flagowej i jak zwykle perfekcyjnie przygotowanej akcji – powiedział Michał Tyszkiewicz, młodszy specjalista ds. edukacji ekologicznej z firmy Asekol PL.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. 2 x Asekol PL

Informacja opublikowana w ramach współpracy z firmą Asekol PL Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. – Partnerem portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu