500 km edukacji ekologicznej

500 km edukacji ekologicznej

Mniej więcej trzy tygodnie temu zapowiadaliśmy start IV edycji projektu edukacyjnego pn. „Cycling Recycling”. Dziś możemy poinformować, że 2 sierpnia br. wyprawa edukacyjna zakończyła się w sercu Mazur. Właśnie w Giżycku swój finał miała licząca 500 km edukacji ekologicznej trasa.

500 km edukacji ekologicznej w ramach akcji „Cycling Recycling”

W ramach edukacyjnego projektu pt. „Cycling Recycling – Mazury pełne dobrej energii!”, rowerzyści (pracowniczki i pracownicy firm REMONDIS Electrorecycling i Electro-System Organizacja Odzysku) oraz lider grupy ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski przejechali trasę liczącą blisko 500 km. W tym czasie odwiedzili oni kilkadziesiąt mazurskich marin, portów i plaż, przeprowadzając edukacyjne akcje wśród turystów i mieszkańców.

Głównym celem tych działań była walka z zaśmieceniem Krainy Tysiąca Jezior i promocja selektywnej zbiórki elektroodpadów. Wyprawie towarzyszyła pluszowa maskotka lodówka – „Lodzia”, która zachęcała do selektywnej zbiórki elektroodpadów, wzbudzając szczególnie zainteresowanie wśród najmłodszych turystów i mieszkańców, którzy chętnie robili sobie z nią zdjęcia.

Podczas inauguracyjnej akcji zbiórki elektrośmieci w Giżycku wszystkim przynoszącym elektrograty rozdawane były lampki do rowerów.

– To była 4. edycja akcji z cyklu „Cycling Recycling”. Już planowana jest kolejna akcja w przyszłym roku – zapowiada Dominik Dobrowolski.

Przy okazji warto przypomnieć, że w ramach  rowerowego rajdu „Cycling Recycling”, w 2016 r. ekolog oraz grupa rowerzystów ze wspomnianych wcześniej firm okrążyli Polskę. Rok później przejechali wybrzeże Bałtyku, a w 2018 r. prowadzili edukację na trasie od źródeł do ujścia Wisły. Ich akcja wygrała również w prestiżowym plebiscycie EkoInspiracje, jako najlepszy projekt edukacji ekologicznej w Polsce.

Więcej informacji o akcji na stronie www.cycling-recycling.eu.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Cycling Recycling

reklama

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

reklama