3 tony odpadów do recyklingu

Ponad 3 tony odpadów do recyklingu na festiwalu

Najpiękniejszy Festiwal Świata – Pol’And’Rock 2019 był nie tylko pełen świetnych brzmień i pozytywnej energii, ale też odpowiedzialnym społecznie wydarzeniem za sprawą Leszka i Kompanii Piwowarskiej – podkreśla firma produkująca piwo. Tradycyjnie można było odwiedzić strefy: Sprawdź Promile oraz EKO. Dzięki jednej z nich zebrano ponad 3 tony odpadów do recyklingu.

Zakończony niedawno festiwal Pol’And’Rock był nie tylko miejscem, gdzie można było posłuchać muzyki, ale również okazją do prowadzenia edukacji w zakresie dbania o naszą planetę – przekonuje Kompania Piwowarska.

Ponad 3 tony odpadów do recyklingu zebrali uczestnicy Pol’And’Rock 2019

Oto bowiem w strefie EKO każdy uczestnik festiwalu mógł oddać tyle odpadów (puszek, kubeczków i zmieszanych), ile zdołał zebrać, a w zamian Leszek nagradzał ekonagrodami, wśród których były elektryczne hulajnogi, poduszki i nerki wykonane z zużytych banerów. Dodatkowo, marka dając dobry przykład, wprowadziła w tej edycji Pol’And’Rock dwa rodzaje kubków: jednorazowe, lecz w 100% nadające się do recyklingu oraz wielorazowego użytku, również „eko”.

Mieliśmy bardzo dobre wyniki zarówno pod względem testów alkomatem, jak również liczby zebranych odpadów. Ponad 61 tysięcy osób sprawdziło swoją trzeźwość, zebraliśmy 1,5 tony aluminium (puszki) i ok. 1,2 tony odpadów plastikowych. Z animacji edukacyjnych skorzystało ponad 16,5 tys. uczestników. Wydaliśmy ok. 24 tys. kubków wielorazowych, z czego niecałe 14 tys. stało się festiwalową pamiątką – te dane mówią same za siebie – skomentowała Małgorzata Walędzińska-Półtorak, kierownik ds. programów zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej.

Tegoroczna edycja przyciągnęła na Festiwal ponad 700 tysięcy fanów muzyki, miłości, przyjaźni i Rock’And’Roll’a. Festiwal w Kostrzynie nad Odrą ponownie udowodnił, że Polacy potrafią się bawić i jednocześnie dbać o środowisko. Teraz pozostaje wszystkim fanom tej imprezy wytrwale czekać na 26 edycję w przyszłym roku.

To wyjątkowe wydarzenie nie bez powodu nazywane jest Najpiękniejszym Festiwalem Świata. Ze scen płynie mnóstwo fantastycznej muzyki i pozytywnej energii, a fani dobrej zabawy bardzo chętnie angażują się w różne aktywności na naszych strefach. Oczywiście czekało na nich mnóstwo atrakcji i motywatorów w postaci atrakcyjnych nagród – ale efekt nas mile zaskoczył. Rekordziści w każdej z dwóch kategorii przynieśli 119 kg puszek oraz 160 kg plastiku, dzięki czemu mogli wyjechać z Pol’And’Rock na elektrycznych hulajnogach – dodała Małgorzata Walędzińska-Półtorak.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Kompanię Piwowarską

fot. Kompania Piwowarska

reklama

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

partner medialny

reklama