konkursu

Podsumowano 14. edycję konkursu „Szanuj energię, chroń klimat”

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Klimatyczna Bielsko-Biała”. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 300 uczniów i nauczycieli. W ramach konkursu wykonywali oni różne zadania, aby mieć ekologię w małym paluszku.

Założenia tegorocznej edycji konkursu

Konkurs jest jednym z filarów organizowanej przez Urząd Miasta Bielsko-Biała (UM) kampanii „Bielsko-Biała chroni klimat”. Tegoroczna edycja konkursu składała się z pięciu kategorii, dostosowanych do różnych grup wiekowych: przedszkoli, szkół podstawowych (klasy 1-3, 4-6, 7-8) oraz szkół ponadpodstawowych. Konkurs trwał osiem miesięcy. Jak podał UM, zadania z każdej kategorii obejmowały wycieczkę ekologiczną, udział w ekologicznych zajęciach edukacyjnych, wykonanie plakatu prezentującego indywidualne zobowiązania lub działania proekologiczne oraz wykonanie pracy konkursowej – zadania adekwatnego do kategorii wiekowej.

W konkursie udział wzięły łącznie 84 przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. W działania z nim związane zaangażowało się blisko 100 nauczycieli koordynatorów oraz wielu nauczycieli opiekunów. W zajęciach i warsztatach przeprowadzonych przez partnerów konkursu uczestniczyło ponad 4.000 dzieci i młodzieży.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za ich ogromny wysiłek edukacyjny i twórczy oraz za pomysłowość w kreowaniu różnorodnych zajęć i wycieczek. Dzięki Wam ten konkurs nie tylko edukuje, ale także inspiruje do działania na rzecz ochrony klimatu i środowiska. Tegoroczny finał konkursu Szanuj energię, chroń klimat był wyjątkowy. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie, które przyczyniły się do sukcesu tego wydarzenia. Razem możemy działać na rzecz lepszego, bardziej ekologicznego świata! – przekazali organizatorzy.

Na podstawie ms.bielsko-biala.pl

fot. Emilia Klejmont/UM Bielsko-Biała

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu